Avcı’ya geçmiş olsun ziyareti Avcı’ya geçmiş olsun ziyareti

İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda Alaplı Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Alaplı Kaymakamı Selçuk Köksal, İlçe Jandarma Komutanı İbrahim Guzgun, İlçe Emniyet Müdür Vekili Baki Acar, Alaplı Belediye Başkan Yardımcı Yaşar Çevik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, İlçe Müftüsü Yılmaz Çelik, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanımız Kemal Çam, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Zafer Can ve Kent Konseyi Başkanı Yasin Ören katıldı.
Trafik Haftası Etkinliği toplantısında kazalarının önlenmesi adına hayata geçirilen ‘Önce Yaya’ uygulaması ile yaya önceliği, güvenliği ve yaşam tünellerinin yaygınlaştırılması konuları ele alındı. 2023-2024 yılının ilk 3 ayının değerlendirildiği toplantıda kentteki trafik denetimlerinin arttırılması, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması ile ilgili alınacak tedbirler görüşüldü.
Toplantıda trafik kazaları ve can kayıplarına neden olan trafiği tehlikeye sokacak şekilde motosiklet güvenliği, makas atma ile hız ve emniyet kemeri denetimlerinin etkinliğinin daha arttırılması gündeme geldi.
Ayrıca yaz mevsimi gelmesi sebebiyle yoğunluğun fazla olduğu Tepeköy çekirdek tepe noktalarında ise güvenliği artırılmasına kararı da alındı. Öte yandan, Alaplı’da İlçe Trafik buluşma toplantısında konuşan İlçe Kaymakamı Selçuk Köksal 2023-2024 ilk üç ay döneminde ilçedeki vaka sayıları ve kesilen cezalarla ilgili bilgiler verdi. Kaymakam Selçuk Köksal 2023 yılın Ocak ayından bugüne kadar Alaplı’da yapılan trafik denetimlerinde 424 bin 586 lira idari para cezası kesildiğini bildirdi.