Karaelmas sevilen ismini kaybetti Karaelmas sevilen ismini kaybetti

Zafer Partisi İl Başkanı Oğuzhan Turhan, Türk Milliyetçiliği açısından hayati yeri bulunan 3 Mayıs 1944 ruhu ve yıldönümü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Turhan açıklamalarında şunları kaydetti:

“Türk milliyetçiliğinin bir asrı aşan fikir serüveninde, sahip olduğu anlam ve neden olduğu gelişmeler bakımından hayati bir yeri bulunan 3 Mayıs 1944 ruhunu ve yıl dönümünü hatırlıyoruz. 80 yıl önce Türk milleti ve Milliyetçilik fikri için mücadele eden 165 mümtaz şahsiyeti bir kez daha yad ediyoruz.

Bilindiği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasından sonra, “Benim hayatta yegâne fahri servetim Türklükten başka bir şey değildir”, “Doğuşumdaki tek fevkaladelik Türk olarak dünyaya gelmemdir”, ” Bir Türk dünyaya bedeldir”, “Ne mutlu Türküm diyene gibi daha nice sözlerin sahibi olan Gazi M. Kemal ATATÜRK’ün liderliğinde tarihte GÖKTÜRKLER’den sonra ilk defa “TÜRK” adıyla bir devlet kuruldu. Yeni kurulan bu devletin kuruluş felsefesini ve temelini “Türklük Şuuru, Türk Milliyetçiliği ve Türk Kültürü” oluşturmuştur. Biz Türk Milliyetçileri var olduğumuz Sürece Türk Düşmanları amacına ulaşamayacaklar, o büyük fikir adamlarının efsanevi mücadelelerini ve önümüze ışık olan ideallerini yaşayacağız ve gelecek nesillere var gücümüzle aktaracağız.

Bu duygu ve temennilerle büyük Türk milletinin milliyetçi kahramanlarını şükran ve minnetle anıyor; hayatlarını kaybedenlerle birlikte tüm dava şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Haber: Selçuk Koçaklı