Tepebaşı Mahallesi Muhtar Adayı İlhan Köse iddialı konuştu: Tepebaşı Mahallesi Muhtar Adayı İlhan Köse iddialı konuştu:

38’inci kurultayda geçmişin öz eleştirisinin yapılmadığını kaydeden Turpçu, “ 14 Mayıs seçimlerinden çok önce, daha 6’lı masa kurulmadan, CHP’nin başarısı için: Mart 2018 kurultayında, önseçimleri de kaldırarak antidemokratik hale getirilen tüzük ile CHP’nin bozulan birlik ve bütünlüğünü düzeltecek adımlar atılmalı demiştik ama tam tersi bir yol izlenerek;
Sağın tüm çeşitlerine gösterilen ilgi, alaka ve ‘helalleşme’yi, CHP’nin öz evlatlarına göstermeyerek ve yanlış siyasi söylemlerle bir 5 yılı daha AKP’ye hediye ettik. 38. kurultayımızda her 2 sayın genel başkan adayımızın konuşmalarında da bu yanlışların esaslı bir özeleştirisini duyamadık. Genel başkan değişikliği ile sonuçlanan 38. kurultayımızda sonra da, CHP’nin çok yönlü başarıları için geçmişte söylediklerim bugün de aynen geçerlidir; Önümüzdeki yerel seçimlerdeki başarımız için önce; CHP tüzüğü demokratikleştirilmeli, yerel seçimlerden başlayarak önseçimlerin önü açılmalı, geçmişte yapılan çok büyük hatalar için ciddi bir özeleştiri yapılmalıdır. CHP’den ayrılan M. İnce ve arkadaşları da dahil, antidemokratik tüzük maddeleriyle kapının önüne konularak adeta yok sayılan tüm CHP kadrolarına genel bir birlik ve bütünleşme çağrısı yapılmalıdır.
CHP’nin yolu, hedefi ve görevi, dün olduğu gibi bugün de; Coğrafyamızı kana bulayan bölücü emperyal proje BOP ve aparatları PKK/PYD, FETÖ ve benzeri örgütlere sonuna kadar karşı koymak, 1950’den itibaren iktidar olan sağın tüm renklerinin büyük ihanetleriyle çökertilen, “Atatürk’ün Tam Bağımsız Laik Cumhuriyeti”ni yeniden inşa etmektir. B u düşünceler ve dileklerimle, yeni seçilen sayın genel başkan Özgür Özel, Parti Meclisi, Yüksek Disiplin Kurulu üyelerimizi tekrar kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

Haber Merkezi