Metruk binada neler oluyor? Metruk binada neler oluyor?

Eski Zonguldak Milletvekillerinden Şerafettin Turpcu, Cumhuriyet Halk Partisi'ne öneride bulundu.
Turpcu önerisinde, 1980'li yıllarda kapatılan CHP yerine kurulan önce SODEP daha sonrasında ise SHP'nin yöneticilerinin “Önceki CHP genel başkanı”, “önceki CHP … yöneticisi” olarak adlandırılmadıklarını, bunun düzeltilmesini istedi.
Turpcu konu ile ilgili yayımladığı mesajda şunları kaydetti:
"Önümüzdeki dönemde yapılacak CHP kurultaylarına bir önerim var;
12 Eylül 1980 darbecilerinin CHP dahil kapattıkları partileri, 1992’de; DYP+SHP hükümeti çıkarttığı bir kanunla yeniden açtı.
1992’de dönemin tüm partileri, 12 Eylül öncesi asıllarıyla birleşirken, SHP ve CHP maalesef ayrı ayrı olarak yollarına devam ettileri için 1994 yerel seçimlerinde büyük bir hüsrana uğradık.
SHP+CHP birleşmesi gecikmeyle 1995’de CHP çatısında olurken, bence önemli bir konu atlanarak SHP’de genel başkanlık dahil her kademede yöneticilik yapmış olanlar “önceki CHP genel başkan”, “önceki CHP … yöneticisi” olarak adlandırılamıyor.
halbuki, rahmetli babamın SHP üyelik kartının arkasında görüldüğü gibi tüm SHP üyelerinin üyelik kartlarının arkasında, Kurucumuz Atatürk’ün CHP için söylediği bir söz yer alıyordu.
12 Eylül darbecileri CHP’yi kapattıkları için 1983’de Erdal İnönü liderliğinde SODEP (sonradan ismi değişerek SHP) zorunlu olarak kurulmuştur.
Yukarıdaki önerimin CHP kurultayında karar altına alınarak; tüm SODEP/SHP yöneticilerinin görevlerinin, CHP yöneticisi olarak kabul edilmelerini umuyorum."
Haber: Sercan Yıldırım