Eğitim-Sen Çaycuma Temsilciliğinin Çaycuma Belediyesi ile birlikte yapacağı geleneksel uçurtma şenliğinin 18.’si, 26 Mayıs Pazar günü, Yaşam Park’ta yapılacak. Her katılımcıya anı madalyası, dondurma, kitap, şapka gibi armağanların verileceği şenlik, saat 11.00’de başlayacak.

UÇURTMA YARIŞMALARI YAPILACAK

Şenlikte okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında uçurtma yarışması da yapılacak. Elde yapılan uçurtmaların yanı sıra hazır uçurtma ile de katılınabilecek yarışmada en yükseğe çıkan ve en özgün yapımlı uçurtma ile yardım almadan en iyi uçuran en küçük çocuğa ödül verilecek. 

PEK ÇOK DALDA ATÖLYE DÜZENLENECEK

Şenlikte çocuklara yönelik pek çok atölye de düzenlenecek. Bu kapsamda Tasarım ve Mask Sanatçısı Mehmet Türkçelik, “Denizden Gelenler Elimizden Gelenler” başlıklı çatuk atölyesi düzenlerken Karikatürist Ressam Mete Arif Tokmak “resim ve uçurtma boyama atölyesi” açacak. Seramik Sanatçısı Gizem Canlı “elde çamur şekillendirme atölyesi” ile şenliğe renk katarken Çaycuma Belediyesi Zübeyde Hanım Çok Dilli Anaokulu öğretmenleri de çocuklara yönelik etkinlikler yapacak. Drama Lideri Fahri Bozbaş ve Bingül Öz çocuklarla ayrıca bir drama atölyesi de yapacak.

Muhtarın oğlu hayatını kaybetti! Muhtarın oğlu hayatını kaybetti!

KÜLTÜR FESTİVALİ GİBİ OLACAK

Bine yakın çocuğun katılmasının beklendiği şenlikte ünlü Çocuk Yazarı Mehmet Güler kitaplarını ücretsiz olarak imzalayacak. Karikatürist Paylaş Kiraz’ın bir karikatür sergisi de açacağı etkinlikte, “Masal Kahramanım Çocuk Grubu” bir çocuk şarkıları konseri ile sahneye çıkacak.

HABER MERKEZİ

Editör: Bilge ÖZKUL