TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta Lig'de kalma savaşı veren temsilcimiz Zonguldak Kömürspor, Lig'in 29. Hafta maçında kendi saha ve seyirci önünde Nazilli Belediyespor’u ağırladı. 


Erdem Demirtaş,Muhammet Munir Dadı, Yusuf Şimşek hakem üçlüsünün yönettiği ve  Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nda oynanan karşılaşmada kırmızı-lacivertli temsilcimiz attığı 3 golle Nazilli Belediyespor’u 3-0 mağlup ederek çok değerli bir  3 puan aldı. 


Temsilcimiz Zonguldak Kömürspor’a 3 puanı getiren golleri 68 ve 71’de Mehmet Gürkan Öztürk ve 90+4’de ise Yusuf Buğra Koşal’dan geldi.  
Kırmızı-Lacivertli temsilcimiz aldığı bu çok değerli galibiyet sonrasında 19 olan puanını 22 yaparken, 17. sıradan 16. sıraya yükseldi.  Nazilli Belediyespor ise 33 puanla 12. sırada kaldı.


MAÇIN ARDINDAN BÜYÜK SEVİNÇ YAŞANDI
Zonguldak Kömürsporlu futbolcular Nazilli Belediyespor karşısında aldıkları galibiyetin sevincini tribünlerde bulunan az sayıdaki taraftarı ile birlikte kutladı. 

ZBEÜ ev sahipliği yapacak! ZBEÜ ev sahipliği yapacak!


PROTOKOLDE BEKLENEN OLMADI
Zonguldak Kömürspor Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk, Nazilli Belediyespor maçı öncesinde Zonguldak’ın önde gelenlerini bu maça davet etmişti. Ve takımın yanında olmalarını istemişti. Ancak bu davete ise birkaç kişi dışında gelen olmadı. Bugün oynanan ve takıma destek için protokolde  yerini alanlar arasında Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, SP Zonguldak Belediye Başkan adayı Cem Dereli, Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, ve MHP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Öztürk yer aldı.  Maçın ardından takımın aldığı galibiyetten ötürü bu isimler alkışlayarak tebrik etti.   


MAÇTA 4 POZİSYON YAŞANDI 3’Ü GOL OLDU
Dakika 9+4: Zonguldak Kömürsporlu Osman Burak Destan’ın pasında Yusuf Buğra Kosal, şık vurdu topu ağlara gönderdi. 3-0
Dakikada 71: Zonguldak Kömürsporlu Fatih Bektaş’ın pasında Mehmet Gürkan Öztürk şık vurdu topu ağlara gönderdi.2-0
Dakika 68: Zonguldak Kömürsporlu Fatih Bektaş’ın serbest vuruşunda Mehmet Gürkan Öztürk iyi yükseldi ve kafayla topu ağlara gönderdi. 1-0
Dakikada 60: Zonguldak Kömürsporlu Fatih Bektaş’ın ortasında kafayı vuran Mustafa Şengül kaleye giden topu kaleci çıkardı. Kaleci ‘den dönen topu Mehmet Gürkan Öztürk vurdu, kaleye giden topu defans oyuncusu Baran son anda çizgiden çıkardı. Baran'nın çıkardı top Hakan Çevik'in önüne düştü, Çevik yarım vole vurdu ancak top auta çıktı.

ZONGULDAK KÖMÜRSPOR 3-0 NAZİLLİ BELEDİYESPOR

STAD: Karaelmas Kemal Köksal

HAAMLER: Erdem Demirtaş, Muhammet Munir Dadı, Yusuf Şimşek

ZONGULDAK KÖMÜRSPOR:  Ogün Karakaya, Mustafa Şengül, Özgür Güler, Fuat Yaman, Hakan Çevik, Fırat Sarı, Okan Deniz (Dk. 74.  Ömer Şahbaz), Murat Erdemir, Mehmet Gürkan Öztürk,(Dk.90 Yusuf Buğra Koşal),  Serhat Doğukan Taşdemir, Fatih Bektaş (Dk. 84 Osman Burak Destan)

NAZİLLİ BELEDİYESPOR: Ozan Can Oruç, Baran Işık, Ahmet Gökbayrak, Süleyman Enes Karakaş, Abdullah Beytaş (Dk.72 Kutsal Manici),  Ekin Karakuyu, Ali Karakaya (Dk.72 Volkan Bozyiğit), Ekrem Çalışanlar, Özkan Taştemur, Recep Efe Koçak,70. Talha Erdoğan (Dk.64 Hüseyin Cihan Avcu)

GOLLER: 68 ve 71’de Mehmet Gürkan Öztürk ve 90+4’de ise Yusuf Buğra Koşal ZONGULDAK KÖMÜRSPOR

SARI KARTLAR: Dk. 67 Abdullah Beytaş, Dk. 86 Kutsal Manici  Nazilli Belediyespor
Haber/Fotoğraf:  Selçuk KOÇAKLI