LGS Türkiye birincisine ödül LGS Türkiye birincisine ödül

Zonguldak Valiliği tarafından Valilik binasında asayişte toplantısı yapıldı.

Toplantıya Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Cezmi Yalınkılıç ve Sahil Komutanlığı katıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Saygıdeğer Zonguldaklı Hemşerilerim, Kıymetli Basın Mensupları, Zonguldak Valiliği olarak, halkımızın güvenliği, huzuru ve refahı için Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik güçlerimizin Haziran ayı boyunca gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum. İlimiz genelinde suç ve suçlularla mücadelede önemli adımlar atılmış, kamu düzeninin sağlanması ve vatandaşlarımızın huzurunun korunması için büyük çaba sarf edilmiştir. Bu süreçte halkımızın desteği bizler için her zaman büyük bir motivasyon kaynağı olmuştur. Değerli Hemşehrilerim, Kurban Bayramı tatili süresince ilimiz genelinde başta trafik olmak
üzere birçok alanda yoğunluk yaşanmıştır. Güvenlik güçlerimizce 151 ekip ve 1.075 personel ile mesai mefhumu gözetmeksizin gerekli tedbirler alınarak vatandaşlarımızın her alanda güvenliği sağlanmıştır. Bu bağlamda, çeşitli alanlardaki faaliyetlerimize dair önemli verileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Trafikte; - İlimizde 62 yaralanmalı kaza meydana gelmiş, 124 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımızdan 1’i tüm müdahalelere rağmen hastanede hayatını kaybetmiştir”denildi.

Kaynak: Bülten