Rektör Özölçer’den Huzurevi Sakinlerine Bayram Ziyareti Rektör Özölçer’den Huzurevi Sakinlerine Bayram Ziyareti

Zonguldak Vali Yardımcıları Turgut Subaşı ile Mehmet Türk, güven tazeleyen ZGC Başkanı Derya Akbıyık’ı ziyaret etti. 
“BUGÜNKÜ ZİYARETİ BİZLER İÇİN ÇOK ANLAMLI VE DEĞERLİ”
Ziyarette konuşan ZGC Başkanı Derya Akbıyık, “Bugün Zonguldak’ımızın iki tane çok önemli vali yardımcımız var. Her ikisi de çok sevdiğimiz ve değer verdiğimiz isimler. Bugün bizim hafta sonu yaptığımız 35. Olağan Genel Kurulumuz nedeniyle hem hayırlı olsun demek hem de tebrik etmek için buradalar. Vali yardımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Biz gerçekten onlarla çok iyi bilgi alışverişinde bulunuyoruz, ziyaretler gerçekleştiriyoruz ve karşılıklı hoş sohbetler yapıyoruz. İftarlarda, bayramlarda birlikte oluyoruz. Bu nedenle Vali Yardımcılarımızın bugünkü ziyareti bizler için çok anlamlı ve değerli. Ben her iki vali yardımcımıza da hoş geldiniz diyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar.” dedi.
“NİTELİKLİ İYİ BİR BASIN TEŞKİLATIMIZ VAR”
Vali Yardımcısı Turgut Subaşı da, “Biz öncelikle Derya Bey'e çok teşekkür ediyoruz. Kendisi son genel kurulda tekrar Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçildi. Bundan dolayı onu ve yönetimini kutluyorum. Bundan sonra da Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak yapacağı görevlerde başarılar diliyorum. Meslektaşımla beraber biz de aynı düşünüyoruz. Gerçekten buradaki yerel basının temsilcisi olarak idareyle ilişkilerinde, kamu yararının sağlanmasında, öneriler getirilmesinde, halk beklentilerinin bize iletilmesinde son derece olumlu ve pozitif diyalog kurabilen bir gazeteci arkadaşımız. Bundan dolayı da çok teşekkür ediyoruz. Meslektaşımızla beraber uzun süredir Zonguldak'ta çalışıyoruz ve takip ediyoruz. Zonguldak yerel basını dinamik bir basın. Güncel gelişmeleri takip eden, ülke basınına da haber aktarabilen kabiliyetli, nitelikli iyi bir basın teşkilatımız var. Halkın bir sesi olmaya devam ediyorlar. Bu manada hep beraber Zonguldak halkının yararına, kamu hizmetlerinin sunumunda dayanışma ve iş birliği içinde çalışacağız. Ben tekrar seçimden dolayı kutluyorum ve başarılar diliyorum. Tüm gazeteci arkadaşlara da bu vesileyle selamlarımızı iletiyoruz” ifadesini kullandı.
“DİYALOĞU VE İLETİŞİMİ SAĞLAYAN EN ÖNEMLİ ETKEN BASIN”
Vali Yardımcısı Mehmet Türk de, “Değerli meslektaşım gayet güzel özetledi. Derya Bey’in tekrar seçilmesi dolayısıyla kendisine hayırlı olsun ziyareti yapmak istedik. Kendisini buradan tekrar tebrik ediyoruz. Turgut Bey gayet güzel özetledi. Kamuoyuyla vatandaş arasında diyaloğu ve iletişimi sağlayan en önemli etken basın. Zonguldak medyası bunu da çok güzel bir şekilde icra ediyor. Çok dinamik, aktif bir medya” şeklinde konuştu.

Editör: Eren Aşkar