ZGC Başkanı Derya Akbıyık, Vali Osman Hacıbektaşoğlu‘na ziyaretinden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi:                                            
“Sayın Valim 35. Olağan Genel Kurulumuzu yaptık. Zonguldak'ta 1949 yılında kurulmuş. O günden bugünlere gelmiş. Biz de 2004 yılından beri bu görevi devam ettiriyoruz. Önceki günde 35. Olağan Genel Kurulumuzu cemiyetimizin lokalinde gerçekleştirdik. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz de burada divan başkanlığı yaptılar. Geniş bir katılım ile kongremizi bayram şöleni şeklinde gerçekleştirdik.”
Vali Osman Hacıbektaşoğlu ise şunları söyledi: “Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin 35. genel kurulunu ve yeni yönetimini kutluyorum. Yeni yönetiminiz hayırlı olsun. Esasında bizim ziyaretimiz geç kalmış bir ziyaret. Dün de çok önemli bir çalışma adına gelemedik, hemen hayırlı olsun ilk gidenlerden biri, ilk hayırlı olsun  diyen biz olalım istedik” dedi.
Her kurum, her birim tasarruf tedbirlerine uyacak Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak‘ta da tasarruf tedbirlerine uyulacağını belirtti.                                                             

”Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak Gazeteciler Cemiyetinde yaptığı açıklamada tasarruf tedbirlerine Zonguldak ‘ta da uyulacağını ifade ederek; “Her kurum, her birim tasarruf tedbirlerine uyacak. Planlanan ve yapılacak olan işler ile yatırım programına bağlanmış çalışmalar yapılacak. Dolayısıyla tasarruf tedbirlerinin Zonguldak’a yapılacak olan işleri çok etkileyeceğini düşünmüyorum. Bazı şeylerin de yapamayacağını öngörüyorum dolayısıyla yapılamayacak olan işlerin de ihalesi olmaz. İl Özel İdaresinde ise planladığımız işler bütçe imkanları ölçeğinde yapılacaktır. Orada çünkü bütçe belli yatırım programı belli” dedi.

Zonguldak Valisi  Osman Hacıbektaşoğlu, ZGC' de il geneli önemli projelerden bahsetti, JEOPARK, turizm istasyonu çalışmaları, Filyos doğalgaz üretimi ile ilgili son gelişmeleri, lojistik üssü adına limanın çalışmalarının üst yapı adına tamamlanması, endüstri bölgesi, demiryolu ve karayolu yapımları, sahil yolunun 2025 yılında tamamlanması, havalimanı ile ilgili yeni hizmet binası ve diğer yapılması gereken yatırım çalışmaları ve devam eden projelerle hakkında son durum adına birçok önemli açıklamaları sohbet ortamında  açıkladı. Hayırlı olsun ziyaret yaklaşık iki saat sürdü.                     

8 işçinin öldüğü davada dosyaları birleştirilen 6 sanığın yargılanması sürüyor 8 işçinin öldüğü davada dosyaları birleştirilen 6 sanığın yargılanması sürüyor

ZGC Başkanı Akbıyık , ZGC olarak Zonguldak Valimiz Osman Hacıbektaşoğlu ile  sıklıkla bir araya gelinerek basın toplantılarının yapılması konusunda istek, dilek ve talepler konusunda olumlu bakılması adına teşekkür etti. Yapılan ziyarete valilik özel kalem müdürü de eşlik etti

Editör: Eren Aşkar