Başkan Toplu taşıma araçlarında Başkan Toplu taşıma araçlarında

AK Partili Duyar; “Yerel seçim sürecinde sosyal belediyecilik naraları atan mevcut yönetim, şimdi yaptığı zamlarla halkın cebine el uzatıyor. Eski yönetim döneminde su ücretleri makul seviyelerdeydi. Yeni yönetim ise halkı hiçe sayarak, ekonomik yüklerini onların omuzlarına yıkmaktadır. Yeni yönetimin mali disiplinsizliğini ve başarısız politikalarını halkın cebinden çıkarmaya çalışması kabul edilemez” dedi.
AK Partili Ali Duyar açıklamasında; “Yerel seçim sürecinde sosyal belediyecilik naraları atan mevcut yönetim, şimdi yaptığı zamlarla “HALKIN CEBİNE EL UZATIYOR”. 01/07/2024 tarihli meclis toplantısında alınan kararlarla su tarifelerinde değişiklik yapılması ve belediye halk otobüsü ulaşım hizmetlerine zam yapılması, halkın sırtına büyük bir yük getirmiştir.
Yeni belediye yönetimi, göreve gelir gelmez zamları konuşmaya ve uygulamaya başlamıştır. Bu zamların mantıklı bir açıklaması yoktur ve halkın refahını hiçe sayan, tamamen keyfi kararlardır. Eski yönetim döneminde su taşıma ücretleri makul seviyelerdeydi. Yeni yönetimin mali disiplinsizliğini ve başarısız politikalarını halkın cebinden çıkarmaya çalışması kabul edilemez. Su, temel bir insan hakkıdır ve bu zamlar halkı cezalandırmak anlamına gelir. Bu tür keyfi ve acımasız uygulamalar, halkın yaşam kalitesini düşürmekten başka bir işe yaramaz.
Bizler, bu haksız zamma karşı sesimizi yükseltmek zorundayız. Yönetimler halkın çıkarlarını gözeten politikalar izlemelidir. Eski belediye yönetimi döneminde su taşıma ücretleri makul seviyelerdeydi ve halkın refahı göz önünde bulundurularak kararlar alınırdı. Yeni yönetim ise halkı hiçe sayarak, ekonomik yüklerini onların omuzlarına yıkmaktadır” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi