Kapuz Plajı’nda son durum Kapuz Plajı’nda son durum

CHP Kozlu İlçe Yönetimi ‘anketlerden çıkan adaydır’ kararında ilerliyor. Aday adayları da çalışmalarını aday edasında sürdürmeye devam ediyor. CHP Kozlu’da 5 aday adayı var. Bunlar, Altuğ Dökmeci, Cihan Değirmenci, Barış Demirel, Erkut Alacalı ve Tolga Gören. Bu isimler arasında Cihan Değirmenci ve Altuğ Dökmeci ön planda yer alıyor. 
Fakat isimler arasında bulunan Tolga Gören sanki aday edasında açıklamalar ve PİAR yapıyor. Gören, açıklamalarında; ‘Siyasi görüşü ne olursa olsun, her kesimden oy alabileceğimi görüyorum. Karşı ittifaktan 850 daha fazla oy aldık. Geçen seçim döneminde tecrübelerimizi de koyduğumuz zaman bunu yapacak tek aday olarak kendimi görüyorum. Belediye Başkanı seçildiğimde liyakatli ve hakkaniyetli bir yönetim sergileyeceğime söz veriyorum” dedi. 
Gören, siyasi görüşü ne olursa olsun her kesimden oy alabileceğinden bahsetmiş. 
Şimdi Sayın Gören, “Ülkü Ocakları, MHP’de siyasete başlayıp, İYİ Parti’ye geçiş yaptıktan sonra, AK Parti ve MHP ile dirsek temasını kesmeyip oralardan yer edinemeyince CHP’ye geçip ‘her kesimden oy alacağım demen’ gayet normal.  
Ayrıca, İYİ Parti’den Milletvekili adaylığın döneminde örgütü hiçe saymışsın, İlçe Başkanını hiçe saymışsın, seni destekleyen insanları hiçe saymışsın ve bütün arkadaşlarına vefasızlık yapmışsın. Peşine liyakat ve hakkaniyetten bahsediyorsun. 
Demezler mi; ‘Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu’ diye? Ne malum CHP’lilerin oylarını alıp, 3 ay sonra başka bir partiye geçiş yapmayacağın? Garantisi var mı? Sonuçta siyasi hayatına Ülkü Ocaklarından başlayıp, CHP’ye kadar gelmişsin. Nasıl bir liyakatten bahsediyorsun? Her yerde Milletvekilliği adaylığın döneminde sanki tek başına almışsın gibi İYİ Parti’nin oylarını arttırdığından söz ederken bunu sanki ekip arkadaşı hiç yokmuş, kimse onunla birlikte çalışmamış gibi ifade ederek, tamamen vefasızlık örneği gösteriyorsun. 
Geçen seçim dönemi tecrübelerini sayalım sana, örgütü hiçe sayman, dostlarını hiçe sayman, sana destek olmak isteyenlere önce konuşup olumlu yaklaşıp, yarın hiç konuşulmamış gibi davranman. Bunlar işte senin tecrübe edindiğin noktalar. İYİ Parti’den Belediye Başkanı olmak için kendine göre 5 yıldır alt yapı hazırlık yaptığını ifade edip, Milletvekili adayı olduğun zaman seçim sonrasında, ‘Kozlu’da benim adaylığım sayesinde 850 oy arttı’ dedin. Sanki seçmen oyu sadece sana vermiş gibi, partiye vermemişler de sana vermişler oyu gibi hala konuşup, bundan nemalanmaya çalışmak da ayrı bir vefasızlık gösteriyor. 
Ayrıca 5 senedir Belediye Başkanlığı için alt yapı hazırlayıp, çalışıp 850 oy fazla alıyorsan da bu çok övünülecek bir nokta da değil. Aksine insan kendini sorgulamalı. 5 sene alt yapı çalışması yapıp sadece 850 oy almakla övünmek de ne bileyim fazla gereksiz bir kabarma. Madem parti oyunu artırdın kendi köyün olan Sivriler’den, partine kaç oy aldın? Diye sorarlar. Sayın Gören, bir tavsiye siyasette vefa çok önemlidir. Hayatta da öyle, dostlukları yok sayarsan herkes seni yok sayar.
Haber: Burcu SAK

Editör: Eren Aşkar