Ak Parti'nin Çaycuma Meclis üyesi listesi açıklandı Ak Parti'nin Çaycuma Meclis üyesi listesi açıklandı

Birkaç yere büz konularak güya suyun geçişi kolaylaştırıldı. Ancak, çabuk tıkanan dar büzler suyu geçirmekte zorlandı ve baraj vazifesi gören asfalt Kazım Akçelebi'nin her yağmur yağışında “Evime ne zaman sel suyu gelecek” diye de askerlik nöbeti tutmasına neden oldu. Belediyenin Çorak ve Coburlar köyü yoluna dökülen asfaltı yararak suyun geçmesine kolaylık sağlaması da Kazım Akçelebi ve ailesi ile amca oğullarının evlerinin su altında kalmasını engelleyemedi.

4 YILDIR BİR İLERLEME SAĞLANAMADI

Devlet Su İşleri yetkililerince Çorak deresinin ve yan kolları ile Kokaksu Deresi ve Karapınar Deresi 'nin temizlik çalışmalarının planlandığı konusunda Kazım Akçelebi'ye bir yazı ile bilgi verildiği halde 4 yıldır bir karınca kadar adım atılmadığı gözlemlendi.
Selden mağdur olması ile Kaymakamlık tarafından yerinde yapılan keşifle para yardımı yapıldığını, ancak tüm zararını karşılamadığını ifade etti.

KÖPRÜNÜN ACELE GENİŞLETİLMESİ ŞART

“Sel suları ile nasıl baş edeceğim, ne yapacağım diye” kara kara düşünen Akçelebi, sorunun çözümü için derenin Çamlık köyünden Filyos çayına kadar genişleterek temizlenmesi ile Çorak Deresi Köprüsü ile Aşağı Sarmaşık Yeni Mahalle Köprüsünün acele genişletilmesini talep ederek yapılacak çalışmaların Saltukova Beldesi'ninde sel afetinden kurtulmasına vesile olacağını kaydetti.

YATIRIM PROGRAMINA ALINDI, UMURSANMADI

Geçtiğimiz aylarda Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, bölgede derelerin temizlenmesi için bir program yayınlamıştı. Bu programa acil durumu olan Çorak deresi alınmamıştı. Yetkili makamlara çeşitli tarihlerde dilekçe veren Kazım Akçelebi derdine bir çare bulamadı. 

Haber Merkezi