Kaçak ocaklara baskın! Kaçak ocaklara baskın!

Kilimli-Zonguldak arasında Belediye Halk Otobüsleri işletmeciliğini yapan S.S Kilimli Kooperatifi ilçe nüfusunun 21 bin olduğunu buna karşın aylık 65 yaş üstü ücretsiz taşıdığı yolcu sayısının 20 bin olduğunu duyurmuştu. 
Kilimli ilçesinde yaşayan 65 yaş üzeri vatandaşlar Kilimli Belediyesi müracaat ederek ücretsiz karlarını indirimli karta dönüştürdüler. Akaryakıt ve oto yedek parçalarındaki aşırı pahalılığın kendilerini zor durma düşürdüğünü kaydeden Kilimli Özel halk Otobüsleri Yönetim Kurulu, “Halk otobüsleri olarak 65 yaş ücretsiz seyahat hakkı olan yaşlılarımızın ilçemizde yoğun oluyor. İlçemizin nüfusu da 21 bin. Halk otobüslerinin aylık toplamda taşıdığı bedava yolcu sayısı 20 bin. Sistem verilerinde kayıtlarınızda bu rakamı göstermektedir.
65 Yaş üzeri vatandaşlarımıza daha önceden yaptığımız çağrıda biz şoför esnafını da düşünmelerini ve ücretsiz kartlarını indirimli karta çevirmelerini talep etmiştik. 65 Yaş üzeri vatandaşlarımız bizlerden gelen talep üzerine gerekli müracaatları yaparak ücretsiz karlarını indirimli karta çevirmişlerdir. Duyarlı ve özverili davranışlarından dolayı Yönetim Kurulu ve üyelerimiz adına kendilerine teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.