Zonguldak İl Özel İdare Müdürlüğü ekipleri Devrek-Eğerci ve Yazıcık güzergahında son yaşanan sel ve heyelan felaketlerinden bozulan yoların yapımına başlandı. Orman yollarının dışındaki Zonguldak il sınırları içerisinde ki yoların bakım onarım ve iyileştirme çalışmaları sürüyor.
İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz, İl Özel İdaresi ekiplerimizin Yedigöller yolunda gerçekleştirdiği iyileştirme çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalarla ilgili olarak bilgi alan Karayılmaz, Batı Karadeniz’de Turizmin merkezi olan Yedigöller Milli Parkı yolundaki çalışmaları en kısa sürede tamamlayacaklarını ifade ederek, çalışanlara başarı diledi. 
59 YIL ÖNCE KORUMA ALTINA ALINMIŞTI!
Batı Karadeniz Bölgesi’nde Zonguldak Merkezden 120 km, Devrek’ten 87,5 km olan, Bolu’nun 42 kilometre kuzeyinde, Zonguldak’ın güneyinde yer alan Milli Parka Ankara–İstanbul karayolunun 152'nci kilometresindeki Yeniçağa ve 190'ıncı kilometresindeki Bolu’dan kuzeye ayrılan yollarla ulaşılır. Kışın Bolu–Yedigöller güzergâhı kar nedeniyle kapalı olduğundan ulaşım, Yeniçağa–Mengen–Yazıcık veya Devrek- Yazıcık üzerinden yapılır.
1642 hektar büyüklüğündeki Yedigöller Havzası, 1965 yılında milli park olarak korumaya alınmıştır. Havza kayan kütlelerin vadilerin önlerini kapatması sonucu oluşan, yüzeysel ve yeraltı akışlarıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye 1500 metre mesafede sıralanmış 7 gölden oluşmuştur. Milli park içindeki “Köyyeri” mevkiinde yeni Bizans Dönemi'ne ait bulunan kalıntılardan, eski dönemlerde bölgenin bir yerleşim yeri olduğu anlaşılmaktadır.

A Takımına Fuarcılık sunumu yaptı A Takımına Fuarcılık sunumu yaptı

Haber: Cevdet AKGÜN