Gökçebey’de yıllardır başarılı bir şekilde esnaflık yapan Fatma Saraçlı, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde tüm mahalle sakinlerinden destek beklediğini söyledi. 

Ak Parti'nin Gökçebey listesi belli oldu Ak Parti'nin Gökçebey listesi belli oldu

Yerel yönetimlerde özellikle kadınların daha etkili olabileceğini dile getiren Saraçlı "Muhtarlık görevi belediye ve kamu işleriyle ortak çalışan ve idari birimlere rahatlıkla anlatılabilen bir görevdir. Bu konuda kadınların daha etkili olacağını düşünüyorum. Bende Yeni Mahallesi'ne bir kadın eli değsin diyerek bu yola çıktım" dedi.  

Türkiye’de kadın muhtar sayısının çok düşük olduğuna dikkat çekerek, kadın muhtarların yerelde değişimin ve gelişimin müjdecisi olduğunu kaydeden Gökçebey Yeni Mahallesi Muhtar Adayı Fatma Saraçlı, "Maalesef ülkemizde kadınlar her sektörde olduğu gibi mahalli seçimlerinde de hep ikinci planda düşünülüyor. Kadın erkek eşitliğini sağlamada en yüksek potansiyeli içinde barındıran muhtarlıklarda kadın temsilinin bu kadar az olması kabul edilebilecek bir durum değildir. Muhtarlık vazifesinin sadece erkeklerin yapabildiği bir iş olduğu kanısına kesinlikle katılmıyorum. İnşallah kadın muhtarlarımızın sayısı bu dönem daha da artar. Muhtarlık kurumu yerel yönetimlere giriş kapısıdır. Her bir muhtarlık eşitliğe, adalete, kapsayıcılığa ve özgürlüğe açılan bir kapı olma potansiyeline sahiptir. Gelecekte siyasete girmeyi düşünen kadınlar için “yapabilirlik duygusu” yaratmaktadır. Kadın muhtarlar yerelde değişimin ve gelişimin müjdecisidir. Gökçebey’in Yeni Mahallesine kadın muhtarı olarak bu görevi layıkıyla yapabileceğime inanıyorum." şeklinde konuştu.

Güçlü kadrosunun hazır olduğunu bilgisini veren Fatma Saraçlı, önümüzdeki günlerde azalarını kamuoyu ile paylaşacağını sözlerine ekledi.

Haber: Latif Aydemir