Eski Belediye Başkanı toprağa verildi Eski Belediye Başkanı toprağa verildi

Karabük Valisi Mustafa Yavuz başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcısı Mustafa Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şerafettin Kelleci, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Şenol Ayyıldız, Kültür Varlıkları Koruma Kurulu Müdürü Mustafa Sucu ve ilgili yetkililer katıldı.
Eğitim yatırımlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vali Yavuz, 2024-2025 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmalarının başladığını, okullardaki bakım ve onarım çalışmaları ile il genelinde devam eden yatırım çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti.
Yapımı tamamlanan, Beşbinevler Şehit Cevdet Çay Ortaokulu 12 sınıf ve Fevzi Çakmak Ortaokulu 8 sınıfın 2024-2025 eğitim-öğretim döneminde hizmete açılacağını ifade eden vali Yavuz, “Ayrıca; 5 okul, 1 pansiyon ve 1 atölye binaları ile ilgili çalışmalar devam etmekte, 6 okulumuzun projeleri ile ilgili çalışmalar ise planlama aşamasında olup, çalışmalar devam etmektedir. Öğretmen ve öğrencilerimizin teknolojik alt yapıya uygun modern okullarda eğitim öğretim görmeleri noktasında tüm imkanlar seferber edildi. Bu meyanda; okullarımız daha güçlü, daha kaliteli ve değişen şartlara uyumlu hale dönüşmektedir. Yeni açılacak ve tamamlanacak okullarımız sayesinde, eğitim alt yapımızı daha da güçlendireceğiz. Ayrıca Eğitim Kenti Karabük Projemizin, Eğitim Mirası Müzesi çalışmalarını değerlendirdik. İlimizin geçirdiği eğitim serüvenini yeni nesillere aktarmak, bizim için önemli görevlerden birisidir" diye konuştu.
Toplantı, eğitim öğretim hazırlıklarına ilişkin değerlendirme ve istişarelerin ardından sona erdi.

Kaynak: İHA