Yoğun ilgi! Yoğun ilgi!

Yayınlanan mesajda, “Şan ve şereflerle dolu tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’un 105. yıldönümü kutlu olsun. Dünya Tarihi’nin en Şerefli, en Kahraman milleti olan TÜRK MİLLETİ, ezelden beri Hürriyeti ve Bağımsızlığı sembol olarak görmüş ve hiçbir zaman başka milletlerin himayesi altında yaşamayı kabul etmemiştir. Ya İstiklal ya Ölüm haykırışı bu iradenin nişanesidir.

Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz dava arkadaşlarının böyle bir dönemde Şanlı Türk tarihinden ve şerefli milletimizden aldıkları güçle Samsun’da bağımsızlık ateşini yaktıkları o değerli ve maneviyatı yüksek günün üzerinden 105 yıl geçmiştir. Geçen 105 yılda; 19 Mayıs 1919 öneminden ve değerlerinden hiçbir şey kaybetmemiş, aksine zor günlerde TÜRK’ÜN hürriyet ve bağımsızlık aşkının sarsılmaz imanının kalesi olarak milletimize daima güç vermiştir. 19 Mayıs 1919 TÜRK milletinin yeniden doğduğu bir gündür , 19 Mayıs 1919 TÜRK’E biçilen kefenlerin yırtıldığı gündür ve aziz milletimizin gönlünde çok önemli bir yere sahiptir.
İşte 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yükselen bu ses TÜRK’ÜN Kurtuluş Savaşını başlatan bir sestir, dönemin devletlerinin Vatanımız üzerindeki hain hesaplarını boşa çıkaran bir harekattır, tüm işgale uğramış milletlerin örnek aldığı asil ve şanlı bir direniştir.
Bu duygu ve düşüncelerimle 19 Mayıs 1919’un 105.yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü ve değerli Dava arkadaşlarını, tüm Şehitlerimizi, Gazilerimizi minnet ve rahmet ile anıyorum. Aziz Milletimize, yüreği Türklük, Vatan ve Millet aşkıyla yanan, Ülkemizi bu zor günlerden umut dolu bir geleceğe taşıyacağına inandığımız “ASİL GENÇLİĞİMİZE” kutlu olsun” denildi.

HABER MERKEZİ

Editör: Bilge ÖZKUL