İntihar mı? Cinayet mi? Alper Kabacalı evinde ölü bulundu İntihar mı? Cinayet mi? Alper Kabacalı evinde ölü bulundu

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Zonguldak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında, müdürlüğe bağlı kuruluşlarda korunma ve bakım altında bulunan çocuklar adına düzenlenecek yarışma için protokol imzalandı.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) ile Zonguldak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı çocuk bakım kuruluşlarında korunma ve bakım altında bulunan, 13-18 yaş arası çocukların keyifli ve eğitici bir deneyim yaşamaları için düzenlenecek olan “Şefler Mutfakta!” yarışması için ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ile Zonguldak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Türkmen Köse arasında bir protokol imzalandı.
Protokole göre Zonguldak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı çocuk bakım kuruluşlarında kalan 13-18 yaş aralığındaki çocukların özgüven ve öz farkındalıklarını artıracak, yaratıcılıklarını teşvik edecek, ekip çalışmasına ve iş birliği olgularına dair beceri kazanacakları, aynı zamanda çocukların sosyal bağlarını güçlendirerek mesleki tanıtım ve rehberlik çalışması kapsamında aşçılık mesleği hakkında bilgi sahibi olabilecekleri bir yarışma düzenlenecek. Bu yarışmayla çocukların kazanacağı deneyim ve becerilerin yanı sıra toplumsal farkındalık yaratılması da hedefleniyor.
Protokol uyarınca Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı Uygulama Mutfağı da yarışma kapsamında çocuklara ihtiyaç duyacakları bilgi, eğitim ve araç gereçleri sağlayarak destekte bulunacak. 
Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, ZBEÜ ile Zonguldak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında imzalanan bu protokolün, çocuklar için büyük bir kazanım getireceğine yönelik inancını belirterek hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.
Haber Merkezi