Etkinliğe ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, fakülte dekanları, Anaokulu Müdürü Yasemin Cengiz Demir, akademisyenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

DSC_8557.JPGDSC_8557.JPG

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlikte konuşan Anaokulu Müdürü Yasemin Cengiz Demir, okulöncesi eğitim döneminin insan yaşam serüveninin en önemli basamaklarından biri olup gelişim ve öğrenmenin en hızlı olduğu yılları içerdiğini belirtti. Anaokulunda çocuklara bilişsel gelişim, dilsel gelişim, sosyal duygusal gelişim, fiziksel gelişim ve sağlık olmak üzere yaş düzeylerine göre alan becerilerin kazandırıldığını ifade eden Cengiz Demir, bu sene Minik Kalpler sınıfını ilkokul sıralarına uğurlarken İnci Taneleri, Sevimli Yıldızlar ve Sevimli Notalar sınıflarıyla gelecek dönemde eğitim ve öğretim çalışmalarına keyifle devam edeceklerini vurguladı. Ağustos ayı içerisinde okulda bazı bölümlerin çocukların sağlığı ve güvenliği açısından ergonomik tasarım ilkeleri doğrultusunda yenileneceğini ve değiştirileceğini müjdeleyen Cengiz Demir, bu süreçteki desteklerinden dolayı Rektör Özölçer’e teşekkürlerini sundu.

Mezuniyet programı, çocukların Hamsi Koydum Tavaya, jimnastik, Delisin Delisin, Ispanaklı Yumurta, Patlıcan Soyamadım gösterileriyle devam etti. Programın sonunda Rektör Özölçer çocuklara diplomalarını takdim ederek, başarılarını kutladı; onlara sağlıklı ve parlak bir gelecek diledi.

Zonguldaklı kadın polis toprağa verildi Zonguldaklı kadın polis toprağa verildi

Etkinlik, çocukların kep atmasıyla sona erdi.

Kaynak: Bülten