Finans alanındaki multidisipliner aktiviteleri desteklemek ve teorinin uygulamaya dönüştürülmesini sağlamak amacıyla TÜBİTAK projesi olarak düzenlenen etkinlik kapsamında 13 farklı başlıkta eğitimler verildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesinden akademisyenler ve  İstanbul Teknik Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Huawei R&D Türkiye, Roketsan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Udemy gibi kurumlarda görev almış profesyoneller tarafından verilen TÜBİTAK Projesi kapsamındaki eğitimlere katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Eğitimlerin sonunda katılımcılar, finans alanında Python programında lineer regresyon, K-En Yakın Komşu, karar ağaçları, destek vektör makineleri, yapay sinir ağları, doğrusal olmayan regresyon ve rasgele ormanlar gibi uygulamaları öğrenme fırsatı buldular.

Proje yürütücüsü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Gizay Daver, başta ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, olmak üzere etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere, TÜBİTAK’a ve destek veren kurumlara teşekkürlerini sundu.

Servis ücretine 2 bin 172 TL ceza... DENETİM BAŞLADI Servis ücretine 2 bin 172 TL ceza... DENETİM BAŞLADI

Üç gün boyunca süren etkinlik, katılımcılara sertifika takdimi ile son buldu.

HABER MERKEZİ