Kütüphane ve Bilgi paylaşım protokolü imzalandı Kütüphane ve Bilgi paylaşım protokolü imzalandı

ZBEÜ’den yapılan açıklamada, 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılına yatay geçiş yoluyla kabul edilecek öğrencilerde aranacak nitelikler, gerekli belgeler ve başvuru tarihleri ile ayrılan kontenjanlar ve diğer hususlar belirlendi.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin diploma programlarına ait lisans ve önlisans kontenjanları, Yatay Geçiş Esaslarına İlişkin Yönerge'de belirtilen koşulları sağlaması istendi. Başvuruda, Vesikalık Resim (JPG Formatında), Not Belgesi (Transkript) (PDF Formatında), Öğrenci Belgesi ve Disiplin cezası almadığına ilişkin belge (PDF Formatında), ÖSYS/YKS Sonuç Belgesi (PDF Formatında) olması istendi. 
 Kayıt için ise, “Onaylı Not belgesi (Transkript): Başvuruda bulunan öğrencinin ayrılacağı kurumdan alacağı izlediği bütün dersleri ve bu derslerden aldığı not ile genel not ortalamasını gösteren resmi belge (kopya kabul edilmez.). Onaylı ders içerikleri (Onaylı ders içerikleri Üniversitelerin resmi web sayfalarından (öğrenci bilgi paketi, ders bilgi paketi, eğitim bilgi sistemi vb.) alınmış belgeler geçerlidir.) Öğrenci belgesi (son bir ay içerisinde alınmış), (e-Devlet belgesi geçerlidir.) 2024-2025 Kurumlararası Yatay Geçiş Başvuru işleminin tamamlandığına dair Başvuru çıktısı. Başvurduğu programın ÖSYS/YKS Kılavuzunda yer alan “Bakınızlar” başvuru koşullarını sağladığını gösteren belge. (sağlık raporu vb. belge istenilen programlar için)
BAŞVURU TAKVİMİ
Yatay Geçiş Başvuruları 16 Temmuz 2024 tarihinden başlayıp 24 Temmuz 2024 Çarşamba günü saat 17.30’a kadar  https://w3.beun.edu.tr/ adresinden online (çevrimiçi) olarak yapılacaktır.
16-24 Temmuz 2024 Başvuruların alınması, 25-31 Temmuz 2024 Başvuruların Değerlendirilmesi/Sonuçların İlanı, 05-08 Ağustos 2024 Kesin Kayıtların yapılması, 09 Ağustos 2024 Boş Kalan Kontenjanların İlanı, 13-16 Ağustos 2024 Yedek Kayıtların yapılması olarak belirlendi.

Kaynak: HABER MERKEZİ