Zonguldak İlkokulu öğrencileri, Zonguldak Meteoroloji Müdürlüğü’ne ziyarette bulunarak röportaj gerçekleştirdiler. Röportaj yapan öğrenciler, aynı zamanda hava ölçümlerinin nasıl yapıldığıyla ilgili müdürlük çalışanlarından bilgi aldılar.
Konu ile ilgili Okul Müdürü İbrahim Köksal tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:
“Okulumuz Okullarda Orman Timi programları kapsamında Ocak ayı çalışmalarından “Küresel İklim Değişikliğinin yaşadığımız ilimizde belirgin olumsuz etkileri var mıdır?” sorusunun yanıtını bulmak için Zonguldak Meteoroloji Müdürlüğü’ne röportaj yapmak için ziyarette bulundular.

‘’KARÇEL A.Ş. Macaristan’a gerçekleşen çelik ürünleri ihracatında zirvede yer aldı’’ ‘’KARÇEL A.Ş. Macaristan’a gerçekleşen çelik ürünleri ihracatında zirvede yer aldı’’


Hava ölçümlerinin nasıl yapıldığını yerinde görerek öğrenen öğrencilerimiz hazırladıkları soruları meterolojistlere sorarak yanıtlarını buldular.
Öğrencilerimiz Meteoroloji Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu sunumu merakla izlediler ve edindikleri yeni bilgiler ile okulumuza döndüler.


Zonguldak Meteoroloji Müdürümüz Arif Özkan Maraşlı beye misafirperverliği için teşekkür eder çalışmalarında kolaylıklar dileriz. Okulumuz öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederiz.” İfadeleri kullanıldı.”