Zonguldak Kömürspor, resmi ınstragram hesabından siyah çelengin yer aldığı görsel üzerine “Temiz futbol, adil bir karar istiyoruz” notu düşerek TFF’nin ligi tescil etmesi ve Zonguldak Kömürspor’u küme düşürmesi nedeniyle açıklamada bulundu. Zonguldak Kömürspor, Beyaz Grup bu sezon maalesef “Kara” bir grup olmuştur. Bu Lig tescil edilemez ifadelerine yer verdi.

İşte Zonguldak Kömürspor’dan yapılan açıklama şu şekilde: “Soruşturma aşamasındaki Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçıyla ilgili dosya Etik Kurulu tarafından henüz karara bağlanmamışken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 2. Ligi tescil etmesini çok manidar buluyoruz.

Bu lig, bu haliyle tescil edilemez. Görüntüler açık ve net ortadayken, “hiçbir şey yoktur” algısı oluşturmak, temiz futbol anlayışıyla hiç bağdaşmamaktadır. Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçında, hem de herkesin gözü önünde futbolun etiğine aykırı her şey yaşanmıştır. İsteyen TFF’nin YouTube kanalına girip 28 Nisan’da oynanan bu maçı tekrar izleyebilir.

Tüm bunlar olup biterken, göz göre göre 2. Ligin tescil edilmesi, kulübümüzü ikinci kez büyük bir haksızlığa uğratmıştır. Zonguldak Kömürspor küme düşmemiştir, küme düşürülmüştür. Takdiri spor kamuoyuna bırakıyoruz.”denildi     

Şemsi Denizer futbol turnuvası o tarihte başlıyor!.. Şemsi Denizer futbol turnuvası o tarihte başlıyor!..

Haber: Selçuk Koçaklı 

Editör: Eren Aşkar