Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı yaptığı konuşmada “Anayasanın 159 ve 160 . maddeleri gereği ormanları korumak, geliştirmek ve genişletmek görevi devlet adına Orman Genel Müdürlüğüne verilmiştir. Orman teşkilatı da bu görevi layıkıyla yapmaktadır. Atatürk’ün dediği ormansız yurt vatan değildir sözünü şiar edinerek bugün orman benim, bizim, tüm milletimizindir diyor bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu yaptığı konuşmada "Amacımız, çevremizin daha temiz olması, özellikle küresel ısınmadan kaynaklı son yıllardaki orman yangınlarına karşı dikkat çekmek ve yangın çıkmadan tedbir almak. Çıkan yangınlarının yüzde 90'ı, yanan alanların da yüzde 99'u insan kaynaklıdır. Yangını çıkmadan önlemek için bu proje başlatıldı. 

Portekizli Hakem Andre Narciso Fenerbahçe Maçına Damga Vurdu! Portekizli Hakem Andre Narciso Fenerbahçe Maçına Damga Vurdu!


Orman Genel Müdürlüğümüzün en alt kademesinden en üste kademesine kadar, alın terini fidanlara can suyu yapmış Türk ormancısının fedakâr ve korkusuz mücadele ruhunun ve vatan toprağını koruma anlayışının bir tezahürü olduğunun altını özellikle çizmek isterim. Devlet ve millet el ele vermezse hiçbir şeyin başarılması söz konusu olamaz. Gelin hep birlikte ormanlarımıza ve geleceğimize sahip çıkalım, onları birlikte koruyalım. " ifadesini kullandı. 
Karaman Kadı Orman Parkında düzenlenen etkinlikte yanıcı maddelerin azaltılması, çalı, diri örtü temizliği ve alt dal budaması, çöplerin temizlenmesi neticesinde, orman yangını başlama riskinin en aza indirilmesi amacıyla öğrenciler tarafından ormanlık alanda kapsamlı temizlik ve kuş yuvası asımı gerçekleştirildi.
Etkinliğe, Zonguldak Tarım ve Orman İl Müdürü ve personeli, DSİ 23. Şube Müdür Vekili, Karaman Belediye Başkanı, DKMP Zonguldak Şube Müdürü ve personeli ile Bölge Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürleri, Zonguldak İşletme Müdürü ve personelleri ile Karaman İlkokulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.
Öte yandan Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Karabük, Bartın illeri ile tüm ilçe ve beldelerinde eş zamanlı olarak “Orman Benim” etkinliği gerçekleştirildi.