Zonguldak, Zonguldak Kömürspor’un küme düşmesine neden olan şaibeli Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı ile ilgili TFF Etik Kurulu’nun henüz kararını açıklamaması nedeniyle tepki yürüyüşünde bulundu.

Tepki yürüyüşüne Zonguldak CHP milletvekilleri Deniz Yavuızyılmaz, Eylem Ertuğrul, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem,  CHP İl Başkanı Devrim Dural, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, Zafer Partisi İl Başkanı Oğuzhan Turhan, Kozlu Belediye Başkanı Altuğ Dökmeci, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Zonguldak Belediyesi önceki dönem Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, GMİS Genel Teşkilandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, CHP Kozlu Merkez İlçe Başkanı Merve Arslan, TSO Başkanı Metin Demir, Zonguldak Kömürspor A.Ş Başkanı Hakan Hürfikir, Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Salih Demir ve yönetimi, Zonguldak Kömürspor tribün liderleri ve taraftarları, Madenciler, sivil toplum kuruluşları  olmak üzere yaklaşık 5 bine yakın kişi yer aldı.  

Madenci Anıtından başlayan yürüyüş, Valilik önüne kadar devam ederken, “TFF İstifa, Nazilli Belediyespor ve Ankaraspor kümeye” tezahüratları yapıldı. Zonguldak, TFF’ye kırmızı kart  çıkarmayı da unutmadı.      

YAVUZYILMAZ: ANASININ AK SÜTÜ KADAR HELALDIR!

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz:"Ankaraspor-Nazillispor maçı 0-0 bitti. Bu maçta 1 tek şut iki kaleye de çekilmedi. Futbol tarihinde bunun bir örneği yok. Bu durum hayatın olağan akışına aykırı. Bu nedenle TFF’ye çağrı yaptık, bir takımın play-offa kalmasını, öteki takımın küme düşmemesini garantileyen bu beraberlik sonucunu kabul etmiyoruz. Zonguldak Kömürspor, TFF, Etik Kurul ne şekilde karar alırsa alsın, mutlaka 2.Lig'de yoluna devam etmek zorundadır, hakkıdır. Futbol federasyonuna çağrı yapıyoruz, hayatın olağan akışına aykırı maçla ilgili gerekli işlemi yapın. Zonguldak Kömürspor’un 2. Lig’de yoluna devam etmesi anasının ak sütü gibi helaldir." dedi

ERTUĞRUL KÖMÜRSPOR’UMUZUN 2. LİG'DE KALMASINI BEKLİYORUZ!

CHP Zonguldak Milletvekili Ertuğ Ertuğrul: “Bizler Zonguldak olarak hiçbir zaman haksızlıklar karşısında sessiz kalmadık. Yine kalmıyoruz. Emeğin başkenti olarak, hiç kimsenin, hiçbir takımın emeğinde gözümüz yok. Biz sadece kendi emeğimiz zayi olmasın, hakkımız yenmesin istiyoruz. Kimse Zonguldak Kömürspor'un, sporcularının, yönetiminin, taraftarlarının ve Zonguldak kalkının emeğini yememeli. Bütün gözümüz federasyon etik kurulunun alacağı kararda. Tüm Türk futbolunun gözü alınacak bu kararda. Hepimiz adili herkesin yüreğine su serpecek bir karar bekliyoruz ve Kömürspor'umuzun 2. Lig'de kalmasını bekliyoruz. Bunu da omuz omuza, direne direne başaracağız."dedi

ERDEM: KÖMÜRSPOR’UN KALICI GELİRLERE İHTİYACI VAR

Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem: “Bugünkü topluluk Zonguldak Kömürspor’umuza sahip çıktı. Bu sadece slogan atma ile beraber sahip çıkılmaz. Zonguldak Kömürspor’un kalıcı gelirlere ihtiyacı var. Umarım ki ikinci ligde inşallah kalacağız. Bir Belediye başkanı olarak bana ne düşüyorsa yapmaya hazırım. Buradaki topluluğu önemsiyorum.” dedi.

DEMİR’LER TEŞEKKÜR ETTİ!

SESSİZ KALMADILAR! SESSİZ KALMADILAR!

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Salih Demir ve GMİS Eğitim Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir’de tepki yürüyüşüne katılan herkese teşekkür ederken, TFF Etik Kurulu’nun biran evvel kararınıvermesi gerektiğini söylediler.

Tepki yürüyüşü yapılan konuşmaların ardından olaysız bir şekilde son buldu. 

Haber/Fotoğraf:  Selçuk koçaklı 

Whatsapp Image 2024 05 26 At 3.48.52 Pm (1)Whatsapp Image 2024 05 26 At 3.48.51 PmWhatsapp Image 2024 05 26 At 3.48.49 PmWhatsapp Image 2024 05 26 At 3.48.51 Pm (1)Whatsapp Image 2024 05 26 At 3.48.52 Pm (2)Whatsapp Image 2024 05 26 At 3.48.51 Pm (2)Whatsapp Image 2024 05 26 At 3.48.52 PmWhatsapp Image 2024 05 26 At 3.48.52 Pm (3)Whatsapp Image 2024 05 26 At 3.19.03 Pm

Editör: Bilge ÖZKUL