“SEN BOSTAN KORKULUĞU MUSUN?”

ZONGULDAK 20.06.2016, 19:22 20.06.2016, 19:24
1187
“SEN BOSTAN KORKULUĞU MUSUN?”

 CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, İŞ-KUR’un AKP’lilerin arka bahçesi olduğunu iddia ederek TTK’nın zarar ettiğini dilinden düşürmeyen milletvekili ve bakanları hedef gösterdi

 

“SEN BOSTAN KORKULUĞU MUSUN?”

 

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısında

 yaptığı açıklamada AKP’lilerin TTK’nın zarar ettiğini ve bunun için özelleştirme sürecine girildiğini konuştuğunu söyleyen belirterek, milletvekili ve bakanları şu sözlerle topa tuttu: “Peki kardeşim, 14 yıldır TTK’yı kim yönetiyor? Sen yönetmiyor musun TTK’yı? Sen bostan korkuluğu musun?”

 

“İŞ-KUR AKP’NİN ARKA BAHÇESİ”

Çalışma Bakanlığı’nın İş-Kur aracılığıyla kentte bulunan belediyelere Toplum Yararına Programla yaptığı işçi dağıtımındaki adaletsizlik ve CHP’li Belediyelere çok düşük sayılarda işçi verilmesini de eleştiren Demirtaş, “Tek partili anlayışla AKP’nin arka bahçesi imiş gibi yapmış olduğu uygulama tamamen yanlıştır. Bu konuda kınadığımı belirtmek istiyorum” dedi.

LİMAN İŞTAHLARINI KABARTIYOR

Demirtaş açıklamasında TTK’ya ait Zonguldak Limanı’nın şuan AKP’lilerin iştahını kabarttığını da vurgulayarak, “Bizim de aldığımız duyumlara göre TTK’yı müessese müessese özelleştirecekler.  Yanın da bir de Termik Santral lisansı verecekler. Tabi TTK Zonguldak limanı da, iştah kabartan bir başka kurum. Yani havuzcu, yandaş şirketlere, adrese teslim ballı ihaleler yapacaklar. TTK’nın özelleşmesi demek, TTK’nın kapatılması demektir” şeklinde konuştu.

 (AYCAN KARADAĞ – AYKUT KARA)

Yorumlar (0)
17
açık