‘SOĞUK MADENE SICAK KARŞILAMA’ GETİRDİLER

ZONGULDAK 11.03.2016, 15:44 11.03.2016, 15:49
1037
‘SOĞUK MADENE SICAK KARŞILAMA’ GETİRDİLER

 Bülent Ecevit Üniversitesi Kızılay Gençlik Topluluğu tarafından Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü’nde ‘Soğuk Madene Sıcak Karşılama’ adlı proje gerçekleştirildi.

BEÜ Kızılay Gençlik Topluluğu’nun organizasyonu ile gerçekleştirilen projede TTK maden işçilerine poğaça ve ayran ikram edildi. Vardiya çıkışı ve girişi esnasında yapılan ayran ve poğaça dağıtımında işçiler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Maden işçileri bu tarz etkinlikler ile karşılaşmadıklarını ve yeni etkinlikler beklediklerini ifade etti.

Yapılan etkinlik ile ilgili olarak topluluk başkanı Aykut Aydın madencilerin sadece kötü günde değil iyi gündede hatırlanması gerektiğini ifade ederek, “Bugün burada BEÜ Kızılay Topluluğu ve Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi olarak ‘Soğuk Madene sıcak karşılama’ isimli etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Daha önceki sene de benzer etkinlikler yaptık. Projemizin ismi aynıydı ve projemizi gelenekselleştirmek için çaba veriyoruz. Geçtiğimiz yıl madencilerimize sıcak çorba ve ekmek ikramında bulunmuştuk. Bu sene ise poğaça ve ayran ikramlarında bulunuyoruz. Projemizdeki temel amacımız hem ikramlarda bulunup madencilerimizi hatırlamak biraz da sohbet tadında bir etkinlik düzenlemektir. Ayrıca madencilerimiz hem kötü haberlerle anılıyor biz iste Türkiye’ye Zonguldak’tan örnek olmak istedik. Bu seneki projemizde desteği çok büyük olan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e de teşekkürlerimiz sunuyoruz” dedi.

BEÜ KIZILAY TOPLULUĞU BİRİNCİ SIRADA

Yaptığı etkinliklerle BEÜ Kızılay Kulübü’nün Türkiye’de birinci sırada olduğunu ve bir marka haline geldiğini ifade eden Türk Kızılayı Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün ise, “Öncelikle BEÜ Kızılay Kulübümüzü cani gönülden tebrik ediyorum. Çünkü BEÜ Kızılay Kulübü Türkiye genelinde markalaştı ve yaptığı etkinliklerle birinci sıradalar. Kendilerini de kutluyoruz. Geçtiğimiz yıl Kozlu’da bir proje gerçekleştirmiş ve çorba dağıtılmıştık bu yıl ise kulübümüz Üzülmez’de bu etkinliği yapmak istediler ve bugün buradayız. Kötü günde değil iyi gündede madencilerimizle birlikte olmak ve onların dertlerini sıkıntılarını dinlemek için buradayız” dedi. (Umut ERSES)

 

Yorumlar (0)
24
açık