Zonguldak İl Özel İdare Müdürlüğü ekipleri yüksek kesimlerde karla mücadelenin yanında son 7 aydır ilde peş peşe yaşanan sel ve heyelanlar nedeniyle meydana gelen hasarları onarmaya devam ediyor. İl Özel İdare Müdürlüğüne bağlı ekipler, Heyelan nedeniyle ulaşıma kapanan Ereğli ilçesi Ormanlı beldesi Uludağ, Karakavuz ve Akköy’ü birbirine bağlayan grup yolunu ulaşıma açtı. Devrek ilçesine bağlı Taşkesen köyünde heyelan nedeniyle ulaşıma kapan yolda dolgu işlemi bir yandan sürerken diğer yandan da yolun ulaşıma açılması için ekipler hummalı bir şekilde çalışıyor.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz yaşanan sel felaketleri ile heyelanlar yüzünden köylerde bozulan yolların yapımının sürdüğünü ifade etti. Karayılmaz, Peş peşe yaşanan felaketlerin ardından İl genelinde hummalı bir çalışma yaptıklarını ve olumsuz hava koşullarına karşın vatandaşların mağduriyetlerinin giderildiğini ifade etti. 
Zonguldak’ın yüksek kesimlerinde karla mücadelede ekiplerin 7/24 çalıştığını kaydeden Karayılmaz, Kurumun bünyesindeki tüm iş makinelerinin faal bir şekilde saha olduğunu vurguladı. Özellikle bozulan altyapı hizmetlerinin onarımın ardından heyelan ve sel nedeniyle bozulan  ve kapan tüm yolların yapımının sürdüğünü ifade etti.

Belediyelerde operasyon başlıyor: Kim ‘ÇÖPE’ sürülecek! Belediyelerde operasyon başlıyor: Kim ‘ÇÖPE’ sürülecek!

HABER MERKEZİ