Zonguldaklılar Süper Kupa'da! Zonguldaklılar Süper Kupa'da!

Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan, 2024-2025 sezonu öncesinde güçlü bir takım yaratmaları adına şehrin dinamiklerine   destek olmaları konusunda çağrıda bulundu.

Bu sezon İNG  Kadınlar Basketbol Süper Lig'de Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray olmak üzere devlet kurum ve kuruluş takımları gibi dev bütçelere sahip olan takımlarla mücadele edecek olan Zonguldak Spor Basket 67, bu takımlara kafa tutabilmesi için güçlü bir takım yaratması gerekiyor.

Bu nedenle Başkan Tan, başta siyasiler, kamu kurum ve  kuruluşlar,  holdingler, iş insanları olmak üzere herkesi Zonguldakspor Basket 67'yi Süper Ligde yaşatmaları için desteğe davet etti.

ZONGULDAK 35 YIL SONRA SÜPER LİG'DE 

Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Tan şu ifadelere yer verdi: "Bir şehir düşünün sporda  35 yıl sonra takımı süper ligde yer alacak. Kadın basketbolunda iki yıl üst üste şampiyon olarak en alt kademeden en üst lig olan İNG Kadınlar Basketbol Süper Ligine rekor galibiyet ve evimizde namağlup ,tüm taraftarın desteğiyle yükselme başarısı göstermiş olan bir takımdan bahsediyoruz. Adı Zonguldakspor Basket 67." 
SÜPER LİG SEVİYESİ EKONOMİK OLARAK BAMBAŞKA
Başkan Tan: "Yönetim olarak kurulduğumuz günden itibaren biz bir söz verdik, bu takımı süper lige çıkaracağız dedik ve bunu başardık. Zonguldakspor adını en üst seviyelerde yaşatmak için maddi ve  manevi yönden çok çaba sarf ettik. İyi ki de çabaladık ve emek verdik. Şehir bunun en iyisini hak ediyor. Ancak Süper Lig seviyesi ekonomik olarak bambaşka. Son Euroleague şampiyonu Fenerbahçe , Beşiktaş ,Galatasaray başta olmak üzere devlet kurum ve kuruluş takımları gibi dev bütçelerle 
mücadele edeceğiz."
ŞEHRİN DİNAMİKLERİNE İHTİYAÇ VAR 
Zonguldak'ımızın isminin bu takımlarla beraber anılacak olması hepimiz için çok büyük bir gurur kaynağı. Gurur kaynağı olmanın ötesinde şehrin tanıtımına ve ekonomisine sağlayacağı katkıyı sizler düşünün. Bu gururun devamlılığını yaşatmak için şehrin dinamiklerine ihtiyacımız var.  Başta siyasiler, kamu kurum ve  kuruluşlar, Zonguldak’ta iş yapan holdingler , iş insanları olmak üzere herkesi Zonguldakspor Basket 67 adını Süper Ligde yaşatmak için destek olmaya davet ediyoruz.  Hep birlikte başardık. Yine başaracağız.Saygılarımızla."
Haber: Selçuk Koçaklı