Fırat Gül: "Amed Sportif Faaliyetler'i yenerek çifte bayram yaşatmak istiyoruz" Fırat Gül: "Amed Sportif Faaliyetler'i yenerek çifte bayram yaşatmak istiyoruz"

04-08 Mart 2024 tarihinde Zonguldak’ta gerçekleştirilen Türkiye Ragbi Grup Birinciliği müsabakaları sona erdi. 
49 takım 925 sporcunun katılımı ile gerçekleşen Türkiye Ragbi Grup Birinciliği Zonguldak’ın Çaycuma İlçe Stadı’nda oynandı. 


32 erkek, 17 kız takımın bulunduğu ve 4 gün süren Ragbi Grup Birinciliğinde dereceye giren erkekler 4, kadınlarda 4 olmak üzere  toplam 8 takım Türkiye finallerine gitmeyi hak kazandı.  


TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILMA HAKKI KAZANAN TAKIMLAR
ERKEKLER:

1.Trabzon Araklı Saffet Çebi Mesleki ve Teknik And. Lisesi
2.Kocaeli Körfez Emlak Konut And. İmam Hatip Lisesi
3.Samsun Bulutoğlu Anadolu Lisesi
4.Ankara İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi
KIZLAR:
1.Kocaeli Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi
2.Ankara Dede Korkut Anadolu Lisesi
3.Samsun Yunus Emre Mesleki ve Teknik And.Lisesi
4.Kastamonu Sevim Tokatlı Mesleki ve Teknik And.Lisesi
HAKAN YÜKSEL, BAŞARI DİLEDİ
Türkiye Ragbi Grup Birinciliği sorunsuz bir şekilde tamamlandığını belirten Zonguldak Gençlik Ve spor İl Müdürü Hakan Yüksel sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi: “2023-2024 sezonu Okul Sporları Gençler Ragbi Grup müsabakaları 04-08 Mart 2024 tarihleri arasında, kıyasıya mücadeleler ve renkli görüntülerle sona erdi. ilk kez düzenlenmesine rağmen sorunsuz bir şekilde organizasyonumuzu tamamladık. Organizasyonumuzun aksaksız tamamlanması için emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Dereceye giren takımlarımızı tebrik eder Türkiye Şampiyonasında başarılar dilerim.”
Haber: Selçuk KOÇAKLI