Ziyaret kapsamında, dernek başkanı Sn. Şerafettin NAS ve dernek üyeleriyle bir araya gelen heyet, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Alan, muhtarlarla yapılan samimi sohbetlerde, Zonguldak'ın yerel ihtiyaçları ve beklentileri hakkında bilgi aldı. Muhtarlarla işbirliği ve dayanışmanın önemini vurgulayan Başkan Alan, yerel yönetimle daha etkili bir işbirliği için çaba göstermeye devam edeceklerini belirtti.

MHP Merkez İlçe Başkanı Çağatay İPEKÇİ ise, muhtarların mahallelerindeki sorunları daha iyi anlamak ve çözümler üretebilmek adına bu tür ziyaretlerin önemine dikkat çekti. İPEKÇİ, "Muhtarlarımız, toplumun nabzını tutan önemli bir köprüdür. Onların görüşleri, mahallelerimizin sorunlarını anlamamız ve çözümler üretmemiz adına kıymetlidir" dedi.

"Benim aday olmadığıma çok sevinmiş" "Benim aday olmadığıma çok sevinmiş"

Ziyarette, Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu ve Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin NAS ise, misafirlerine teşekkür ederek, yerel yönetimle işbirliğini daha da güçlendirmek adına elbirliğiyle çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Siyasi temsilcilerin bu tür ziyaretleri, yerel yönetim ile muhtarlar arasındaki iletişimi güçlendirmenin yanı sıra, şehirdeki sorunlara çözüm odaklı yaklaşımı artırmak açısından önem taşıyor.

Gizem ERSES