Takım otobüsüne taşlı saldırı..Kanlar içinde kaldılar!.. Takım otobüsüne taşlı saldırı..Kanlar içinde kaldılar!..

U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe Müsabakaları, 76 ilden 128 takımın katılımı ile 6’şar takımlı 20 grupta 18 - 21 Nisan, 4 ’er takımlı 2 grupta da 19 – 21 Nisan'da olmak üzere 22 tarafsız grup merkezinde oynanacak. 
Birinci Kademe müsabakalarına aynı ilden iki ve daha fazla takımın katılması halinde, takımların hangi grup merkezlerine gideceğinin belirlenmesi için ilin ASKF Başkanı, TÜFAD Şube Başkanı ve Futbol İl Temsilcisi ile ilgili takımların birer temsilcilerinin katılacağı kendi illerinde düzenlenecek toplantıda kura çekimi yapılacak ve buna ait imzalanacak tutanak en geç 5 Nisan 2024 Cuma günü saat 16.00’ ya kadar Türkiye Futbol Federasyonu’nun [email protected] mail adresine gönderilecektir. 
İkinci Kademe müsabakaları, Birinci Kademede grup birincisi olan 22 takımın katılımıyla 4 grupta oynanacaktır. Final müsabakaları ise İkinci Kademede grup birincisi olan 4 takımın katılımıyla eleme usulüyle oynanacak.
20 grup merkezinde oynanacak maçlarda bir grup ise 18-21 Nisan tarihleri arasında Zonguldak’ta oynanacak. Zonguldak’a gelecek takımlar şöyle:  İstanbul (2) Sakarya, Düzce, Bartın, Karabük.
Haber: Selçuk Koçaklı