Araç sahiplerini yakından ilgilendiren zorunlu trafik sigortasında peş peşe adımlar atılmaya devam ederken tarifeler de sil baştan değişiyor. Zorunlu trafik sigortası tarifelerinde yeni dönem mayıs ayında başlıyor. TÜKONFED Başkanı Turusan Bağcı, “Mayıs ayında da trafik sigortasında ciddi bir artış olabilir” dedi. Otomobiller için en düşük trafik sigortası 4 bin 28 liraya kadar yükseldi.

Her ay yüzde 2 artan trafik sigortası tavan fiyatlarının, 2024’ün ilk 4 ayında aylık yüzde 5 artırılmasına karar verildi.

Posta'da yer alan habere göre, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (SDDK) bu oranları 2 katına kadar artırma yetkisi bulunuyor.

2 şirket daha halka arz oluyor! 2 şirket daha halka arz oluyor!

Ocak ve şubat aylarında artış yüzde 10 oldu. Mart ve nisandaki artış ise yüzde 5’te kaldı. 

MAYIS AYINDA YENİ DÜZENLEME

MAYIS AYINDA YENİ DÜZENLEME

Mayıs itibarıyla hesaplamada yeni bir evreye geçilecek. Bu tarihten sonra fiyatlar hasar maliyeti endeksine göre belirlenecek.

FİYATLARI NE BELİRLEYECEK?

FİYATLARI NE BELİRLEYECEK?

Bu endeksi de asgari ücret artışı, enflasyon ve parça fiyatları belirleyecek.

İSTANBUL’DA EN UCUZ TRAFİK SİGORTASI

İSTANBUL’DA EN UCUZ TRAFİK SİGORTASI

1 Aralık 2023 itibarıyla İstanbul’da otomobiller için en düşük (8’inci basamak) trafik sigortası tavanı 3 bin 369 liraydı. 13 Nisan 2024 itibarıyla 4 bin 495 lira olarak belirlendi.

Yine sürekli kazaya karıştığı için riskli grupta yani sıfırıncı basamakta yer alan sürücülerin ödeyeceği tutar yani 20 bin 215 liralık en yüksek tutar da 26 bin 967 liraya yükseldi.