Yemeğe Ak Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Ak Parti önceki dönem Milletvekilleri Polat Türkmen, Özcan Ulupınar, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Kilimli ilçe başkanı Uğur Recep Kethüda, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Çatalağzı Belediye Başkan adayı Yunus Lütfi Çoban, Muslu Belediye Başkan adayı Şener Aydın, Gelik Belediye Başkan adayı Hikmet Bektaş ve belde başkanları, yönetim kurulu üyeleri, eski yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. 
Milletvekili Avcı burada yaptığı konuşmada, “Vefa yemeğimizde Kilimli ’de teşkilatımızla bir ve beraberiz.  Kilimli İlçe Başkanlığımızın düzenlediği vefa yemeğinde, teşkilatımız ile bir araya geldik. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” dedi.
Avcı, İktidarlarında Kilimli ilke Zonguldak’ın arasındaki 45 dakikalık mesafeyi 5 dakikaya düşürdüklerini ifade eden ederek, “Kilimli ile Çatalağzı ve Muslu bir dakikaya düşecek. Bununla da kalmayacağız. Kilimli ile Filyos 5 dakikaya düşecek. Asrın felaketine rağmen Kilimli-Filyos arasındaki karayolu ve tünel inşaatlarımız devam ediyor. İşte adaylarımız huzurunu da. Hizmet belediyeciliği için onları sandıktan çıkaracağız” diye konuştu.

Dolandırıcılar iş başında! Bu arayana dikkat! Dolandırıcılar iş başında! Bu arayana dikkat!