Çelikel, İTÜ'yü 2 sayı farkla mağlup etti Çelikel, İTÜ'yü 2 sayı farkla mağlup etti

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig’de 21. Hafta maçları Cumartesi ve Pazar günü oynanan müsabakalarla tamamlandı.  Devrek Belediyespor deplasmanda Beycuma Cezaevispor’u  5-0 yenerken, Kilimli Belediyespor’da evinde Akınspor’u 5-0 ile geçti.  Şampiyonluk mücadelesi veren  iki takım bu haftayı da kayıpsız geçerken, Devrek Belediyespor averajla Kilimli Belediyespor’un önünde liderliğini sürdürdü. Şampiyon olarak BAL’a çıkacak olan Devrek Belediyespor ve yada Kilimli Belediyespor’un  kaderi ya ligin son maçında belli olacak yada baraj maçında belli olacak. Ayrıca ligden küme düşen 3. takım ise ligin son maçında netleşecek.  
LİGİN SON MAÇINDA İKİ TAKIM YENMESİ HALİNDE BAL İÇİN BARAJ MAÇI OYNAYACAK
Devrek Belediyespor ligin son maçında evinde Çaycuma Gençlerbirliği ile oynayacak. Devrek Belediyespor bu maçı kazanması halinde aynı puanda bulunan Kilimli Belediyespor’un Ereğli deplasmanında Yenimahallespor karşısında berabere ya da yenilmesi halinde şampiyonluğunu ilan edecek. Eğer Kilimli Belediyespor’un Yenimahallespor’u yenmesi Devrek Belediyespor’un da Çaycuma Gençlerbirliği’ne yenilmesi ya da berabere kalması halinde şampiyon Kilimli Belediyespor olacak. İki takım son maçlarını kazanması yada berabere kalması halinde oynadıkları iki maçta da 0-0 ve 1-1 kalmaları nedeniyle özellikle gol averajı sayılmadığı için baraj maçı oynayacaklar.Bu baraj maçını kazanan takım 2023-2024 sezonu şampiyonu olarak BAL’a yükselecek. Kaybeden takım ise BAL için play-off’larda mücadelesi verecek.  
KÜME DÜŞEN  3.  TAKIM YA CEZAEVİ OLACAK YADA GÖKÇEBEYSPOR OLACAK
Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig’de İhsaniyespor ve Çaycuma Gençlerbirliği haftalar önce küme düşmüştü. Küme düşen 3. takım kim olacağı ise merak konusu oldu.  Beycuma Cezaevispor’un Devrek Belediyespor’a 5-0 mağlup olması Gökçebeyspor’un da Gelikspor’u 2-1’le geçmesi sonrasında puanlar eşitlendi.  Gökçebeyspor, Beycuma Cezaevispor’u 1-0 ve 1-1 beraberlik alması nedeniyle ligin son maçında deplasmanda Akınspor’u yenmesi halinde ligde kalacakken, Beycuma Cezaevispor’da küme düşecek. Ancak Gökçebeyspor yenildi, Beycuma Cezaevispor’da İhsaniyespor’u yenmesi halinde de küme düşen takım ise  Gökçebeyspor olacak. Ligin son haftasında  küme düşen 3. Takım kim olacağı şimdiden merak konusu oldu. 
BAL İÇİN PLAY-OFF OYNAYACAKLAR
Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig’in bitimine son hafta kala play-off’lara kalan takımlar haftalar önce belli olmuştu.  Yenimahallespor, Mavi Şimşekspor ve Gelikspor play-off’larda mücadele edecekken, 4. takım ise ya Devrek Belediyespor olacak ya da Kilimli Belediyespor  olacak. İki takımdan biri Lig’de şampiyon olarak direkt BAL’a çıkacak. Kaybeden takım ise play-off’larda yoluna devam edecek.   Play-off mücadelesi veren 4 takımdan biri finale çıkması halinde BAL’da mücadele eden ve ligi en az puanla tamamlayan  Kdz. Ereğli Belediyespor ya da Alaplı Belediyespor ile BAL’a yükselmek için baraj maçı oynayacak.  
21. HAFTADA ALINAN TOPLU SONUÇLAR
Çiğdemlispor3 – 0 Kozlu İhsaniyespor (HÜKMEN)
Mavi Şimşekspor    3 - 0*    Çaycuma Gençlerbirliği(HÜKMEN)
Çaycumaspor0 - 1Ereğli Yenimahalle
Beycuma Cezaevispor    0 - 5    Devrek Belediyespor
Gökçebeyspor2 - 1Gelikspor
Kilimli Belediyespor5 - 0Ereğli Akınspor
LİGİN SON MAÇI OLAN 22. HAFTA MAÇLARI
Mavi Şimşekspor     - Çaycumaspor
Ereğli Yenimahalle  -  Kilimli Belediyespor
Ereğli Akınspor – Gökçebeyspor
Gelikspor – Çiğdemlispor
İhsaniyespor  - Beycuma Cezaevispor
Devrek Belediyespor - Çaycuma Gençlerbirliği
PUAN DURUMU 


Haber: Selçuk KOÇAKLI