Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu'nun da katıldığı atış eğitiminde müdür Bayraktaroğlu hedefi 12'den vurdu.
Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şu şekilde;

"6831 sayılı Orman Kanununun 77. maddesi ve 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununun 52. maddesine istinaden Bakanlar Kurulunca kabul edilen 22.01.2007 tarih ve 2007/11633 sayılı Kararname ile teşkilatımızda görevli memurlar tabanca ile teçhiz edildi.
Mevzuat gereği kurumumuzca silah dağıtımı yapılan personele yönelik  Zonguldak Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle; Zonguldak Emniyet Müdürlüğü atış poligonunda 04–27/03/2024 tarihlerinde silah bakım ve atış eğitimi yapılmaya yapıldı. 
Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Uzman Eğiticileri tarafından  verilen eğitimine Bölge Müdürümüz Sayın Faruk Bayraktaroğlu,Bölge Müdür Yardımcılarımız,  Şube Müdürleri, Orman İşletme Müdür ve yardımcıları, işletme şefleri, orman muhafaza memurları, şoförler, veznedar ve ambar memurları katıldı. 
İki aşamalı olarak verilen eğitimlerde; Silah, kullanımının hukuki durumu, kullanımda olan  silahların tanıtımı, Silahın parçaları ve çalışma şekilleri, tabanca sökme, takma uygulamaları ve temel atış teknikleri   konularında verilen teorik eğitimlerin ardından, poligonda yapılan  temel atış eğitimleriyle eğitim tamamlandı."

Ormanda gezerken kayboldu! Ormanda gezerken kayboldu!

HABER MERKEZİ