Jandarmadan boğulma uyarısı Jandarmadan boğulma uyarısı

CHP’nin Çaycuma’da gerçekleştirdiği İlçe Kadın Kolları Başkanı seçimlerinde İlçe Başkanı Fahri Diler’in sarf ettiği iddia edilen sözlerinin yankısı sürüyor.
İddialara göre CHP Çaycuma İlçe Başkanı Fahri Diler olay çıkartmış ve bu yüzden çoğu üye oy kullanamadan salondan çıkarılmıştı. Ayrıca Fahri Diler’in bazı partililere, “Ben kadın kolları genel başkanını da Özgür Özel’i de tanımam” dediği iddia edildi.
Konu ile ilgili, ailesiyle birlikte oy kullanmaya geldiğini ancak ilçe başkanı tarafından oy kullanmasının engellendiğini belirten bir partili, Genel Merkez’e şikayet dilekçesi gönderdi.
Partilinin dilekçesinde şu ifadeler yer aldı:
“01.06.2024 tarihinde gerçekleştirilen Çaycuma Kadın Kolları seçiminde ailemi oy kullanmaya getirdiğim esnada İlçe Başkanı Fahri Diler ve Yönetim Kurulu Üyeleri salona gelerek seçimi sabote etti ve taraf tuttuklarını belirterek ortam huzursuzluk çıkarmışlardır. Seçimlerin sabote edilmesi partimize yakışmamıştır. Partim adına üzgünüm. Bilgilerinize arz ederim.
Partimizin İl Kadın Kolları Başkanını, Kadın Kolları Genel Başkanını ve partimizin Genel Başkanını tanımadığını ifade etmiştir. Genel Başkanımız için sarf edilen bu sözler nedeniyle İlçe Başkanını kınıyorum.”
 

Kaynak: Haber Merkezi