Kaymakam Göze’den veda ziyareti Kaymakam Göze’den veda ziyareti

Çaycuma Belediyesi, Çaycuma’nın ilçe ilan edilişinin 80. yılı nedeniyle düzenlenen, “5. Çaycuma Günleri” kapsamında, Prof. Dr. Ruşen Keleş, Prof. Dr. Mehmet Tunçer, Prof. Dr. Selma Çelikyay, Prof. Dr. Erol Köktürk gibi alanının en uzman isimleriyle, “Zonguldak Bartın Karabük Çevre Düzeni Planı İçinde Filyos Vadisi ve Çaycuma'nın Yeri: Sorunlar / Potansiyeller” başlıklı bir panel yapacak.

Çaycuma önümüzdeki günlerde bölgesel sorunların kapsamlı şekilde ele alınacağı çok önemli bir panele ev sahipliği yapacak. Çaycuma Belediyesinin, Çaycuma’nın ilçe ilan edilişinin 80. yılı nedeniyle düzenlediği, “5. Çaycuma Günleri” kapsamında, “Zonguldak Bartın Karabük Çevre Düzeni Planı İçinde Filyos Vadisi ve Çaycuma'nın Yeri: Sorunlar / Potansiyeller” başlıklı panel de yer alacak. 

FİLYOS VADİSİ PLANLAMASI ÇOK BOYUTLU OLARAK ELE ALINACAK

Çaycuma Belediyesi Çarşamba Salonu’nda, 19 Temmuz Cuma günü yapılacak panel, saat 14.00’de başlayacak. Çankaya Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden Prof. Dr. Mehmet Tunçer, “ZBK ÇDP Planlaması ve Filyos Vadisi” başlıklı bir sunum yaparken, Karabük Üniversitesi Safranbolu Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Çelikyay, konuyu, “Filyos Vadisi’ne İlişkin Ekolojik Değerlendirme” başlığıyla ele alacak. Panelin diğer konuşmacısı Harita Mühendisi, Emekli Akademisyen Prof. Dr. Erol Köktürk “Mekândaki Yansımalar Bağlamında Filyos Vadisi’nin Geleceği” konusunu anlatacak.

PANELDE PROF. DR. RUŞEN KELEŞ ONUR KONUĞU OLARAK YER ALACAK

Ülke akademi tarihinin en önemli isimlerinden Prof. Dr. Ruşen Keleş’in onur konuğu olarak yer alacağı paneli Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanı Bekir Ödemiş yönetecek. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı panelde açış konuşması yaparken, panelistler, 20 Temmuz Cumartesi günü Filyos Vadisi’nde bir teknik gezi de yapacak.

Kaynak: Bülten