Çaycuma bu hafta kardeş kenti Lennestatdt’ten gelecek konuklarını ağırlayacak. İlk olarak Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Fen Lisesinin kardeşi, Maria Königin Gymnasium okulundan 198 öğrenci 4 öğretmenden oluşan 23 kişilik heyet, Çaycuma’da olacak. 8 Şubat Perşembe sabahı temaslarına başlayacak Maria Königin Gymnasium Okulu heyeti İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Çaycuma Kaymakamı Mehmet Göze ve Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı da ziyaret edecek. 
OKUL HEYETİ ZONGULDAK’TA DA ZİYARETLERDE BULUNACAK
Çaycuma TSO Fen Lisesi’nde okul etkinliklerine katılıp bir sunum da yapacak Alman okul heyeti Zonguldak’ta da ziyaretlerde bulunacak. Yenice ve Safranbolu’yu da gezecek olan heyet, 11 Şubat Pazar günü, Zonguldak Çaycuma Havalimanı’ndan kalkacak uçakla Türkiye’den ayrılacak.
HUNDT VE KALEMBAŞI SPOR HEYETİ İLE BİRLİKTE GELİYOR
Öte yandan Lennestadt önceki dönem Belediye Başkanı Stefan Hundt ve Uyum Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı başkanlığındaki bir başka heyet, 9 Şubat Cuma günü Çaycuma’da olacak. Lennestatd Spor Müdürü Rainer Krahl, Lennestadt Elspe Spor Kulübü Başkanı Lothar Witwer’in de yer aldığı heyet, buradaki mevkidaşlarıyla görüşmeler yaparak spor alanında birlikte yapılacak projeleri konuşacak.
HEYET HASAN AKGÖNÜL PARKI’NIN AÇILIŞINA DA KATILACAK
Lennestatdt Heyeti, 11 Şubat Pazar günü, Çaycuma - Lennestadt ilişkilerinin gelişiminde büyük rol oynayan rahmetli Hasan Akgönül anısına Çaycuma Belediyesi tarafından Yeşiltepe Mahallesi’ndeki evinin tam karşısına yapılan Hasan Akgönül Parkı’nın açılışına da katılacak. Son gün Mengen Belediyesinin konuğu olacak Lennestatdt heyeti, 12 Şubat Pazartesi günü İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ayrılacak.

“Engelsiz bir Çaycuma için varız” “Engelsiz bir Çaycuma için varız”

Haber Merkezi