Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği Yürütme Kurulu Üyeleri, Çaycuma Öğretmenevi Müdürü Harun Toksoy’u ziyaret etti. Ziyarette öğretmenevinin mevcut durumu görüşüldü. Öğretmenevi Müdürü Harun Toksoy,  önümüzdeki günlerde başlayacak tadilat çalışması hakkında bilgi verdi. 

Tarihi binasıyla Çaycuma’nın önemli yapılarından biri olan öğretmenevini önemsediklerini, eksiklikler nedeniyle öğretmenevinin yeterince hizmet veremediğine dikkat çeken Eğitim Sen yönetimi öğretmenlerin, eğitim çalışanlarının, emekli öğretmenlerin eş ve çocuklarıyla birlikte öğretmenevinden yararlanması için eksikliklerin bir an önce giderilmesi gerektiğini belirtti.

"ÇAYCUMA KAYMAKAMLIĞI BAŞTA OLMAK ÜZERE ÇOK SAYIDA KURUM ÖĞRETMENEVİNDE ETKİNLİK YAPIYOR"

MHP ve CHP Adayları Arasında Seçim Öncesi İşbirliği MHP ve CHP Adayları Arasında Seçim Öncesi İşbirliği

Çaycuma’da 1200’ün üzerinde eğitim çalışanın bulunduğunu, Çaycuma Kaymakamlığı başta olmak üzere çok sayıda kurumun birçok etkinliğini öğretmenevinde yaptığını belirten Eğitim Sen yönetimi, Çaycuma Kaymakamlığı, Çaycuma Milli Eğitim Müdürlüğü, Çaycuma Belediyesi ile ilgili kurumların desteğiyle tadilat çalışmalarının hızla bitebileceğini vurguladı. Öğretmenevinin daha sağlıklı koşullarda hizmet verebilmesi için ilgili kurumlara çağrıda bulunan Eğitim Sen Yürütme Kurulu üyeleri, “Çaycuma’da Eğitim Sorunları” başlıklı bir dosya hazırladıklarını, söz konusu dosyada öğretmenevinin durumuna da yer vereceklerini ve dosyayı Çaycuma Kaymakamlığı, Çaycuma Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çaycuma Belediyesine sunacaklarını söyledi.  

Eğitim Sen yönetimi, Çaycuma’daki eğitim sendikalarına da çağrı yaparak öğretmenevinin durumunu gündemlerine almalarını istedi.