EREN'DEN ALAN'A SUS PAYI MI?

Uzun Mehmet Camii açılış töreninde 5 bin adet hediye paketi dağıtan Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan’ın, Eren Enerji’den 400 bin lira aldığı iddia edildi... 

Genel 08.06.2021, 00:27
1830
EREN'DEN ALAN'A SUS PAYI MI?

HABER: MUSTAFA ÖZDEMİR

Geçtiğimiz cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Uzun Mehmet Camii önünde vatandaşlara içerisinde seccade, gül suyu, lokum ve broşür olan 5 bin adet hediye çantasını ücretsiz  dağıtan Zonguldak Belediyesinin, “Cumhurbaşkanı karşılama gideri” adı altında Eren Enerji’den 400 bin lira nakit para aldığı iddia edildi. Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan’ın yerel seçim kampanyasında da Eren Enerji Termik Santrali’nden 500 bin lira aldığı gündeme gelmiş, bu para AKP seçim komitesine verilmediği için Alan ile parti yönetimi arasında kriz yaşanmıştı. Gazetelerde çarşaf çarşaf yayınlanan bu iddiayı Selim Alan yalanlayamamıştı. 

HALKIN SESİ SORUYOR

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, Cuma günü yapılan Uzun Mehmet Camii açılışı öncesinde Eren Enerji’den 400 bin lira aldı mı? Aldıysa bağış makbuzu kesildi mi ve bu para nereye harcandı? Cami açılışında kaç adet hediye çantası dağıtıldı? Dağıtılan ürünlerin toplamda kaç lira ve faturası var mı? Promosyon ürünleri hangi şirkete yaptırıldı? Zonguldak Belediyesi, “Cumhurbaşkanını karşılama gideri” adı altında Özel Kalem Müdürlüğü bütçesinden para harcadı mı? Harcadıysa Eren Eenerji’den alınan paranın akıbeti ne oldu? Seçildiği günden itibaren termik santrallerin neden olduğu çevre kirliliğiyle ilişkin tek bir açıklama yapmayan Selim Alan’ın suskunluğunun nedeni Eren Enerji’den aldığı iddia edilen 900 bin lira mı?

Yorumlar (0)
31
açık