Karamusa, Çaycuma’nın mahallesi oldu

Genel 21.03.2021, 18:38
890
Karamusa, Çaycuma’nın mahallesi oldu

Karamusa’nın Çaycuma Belediyesinin sorumluluk alanına dahil olması için yapılan referandumda, vatandaşlar, %75 oranında “Evet” dedi.

Çaycuma’nın Karamusa köyü Aydınlar ve Dedeler mahallelerinin Çaycuma Belediyesinin sorumluluk alanına dahil olması için yapılan halkoylaması sonuçlandı. 810 seçmenin kayıtlı olduğu referandumda 565 seçmen iki sandıkta oy kullandı. Yapılan tasnif sonucunda, 425 oy (%75,2) “Evet” çıkarken, “Hayır” oyları 134’de (%23,7) kaldı. 6 oyun da geçersiz sayıldığı halkoylamasına katılım %70 gibi büyük bir oranda gerçekleşti. Dedeler Camisi sosyal tesislerinde yapılan halkoylamasından çıkan sonuca göre Çaycuma’nın “Karamusa” adında yeni bir mahallesi oldu.

KANTARCI: “VATANDAŞLARIMIZIN TEVECCÜHÜNÜ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”

Konuyu değerlendiren Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Sonuçların hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlarımızın kahir ekseriyetle belediyeye geçmek istemesi beni çok memnun etti. Bu teveccühü asla boşa çıkarmayacak, Karamusa’yı adım adım Çaycuma’nın modern bir mahallesi haline getireceğiz. Bunu yaparken oradaki köy yaşamına radikal bir müdahaleyi asla düşünmüyoruz. Her şey vatandaşlarımızın talepleri ve ihtiyaçlar üzerinden şekillenecek. Sonucun alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Karamusalı hemşerilerimize aramıza hoş geldiniz diyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak: (Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
31
açık