Paydaşlar arasında sinerji oluşturulmasının ve girişimcilik ekosistemini destekleyecek çalışmaların birbirini tamamlayacak şekilde ve koordineli yürütülebilmesinin amaçlandığı çalışma grubunun açılış toplantısı Melek Yatırımcı, Galata İş Melekleri ve Endeavor Türkiye üyesi, F+ Ventures, Arya Kadın Yatırım Platformu ve Fark Labs kurucusu Ahu Büyükkuşoğlu Serter’in ve bölge paydaşlarının katılımıyla gerçekleşti.
Toplantıda BAKKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu açılış konuşmasında çalışma grubunun amacını, Ajans olarak girişimcilik kapsamında yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları aktardı. Altunsu, Bölgede girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesinin ve paydaşlar arasında iş birliği yapılarak faaliyetlerin gerçekleştirilmesinin önemine vurgu yaptı.
BAKKA Sürdürülebilir Kalkınma Birim Başkanı Ümran Öztürk Can tarafından yapılan sunumda MESLEK SOP faaliyetleri ve kadın girişimciliği/kadın istihdamı teması hakkında detaylı bilgiler verildi.
Ahu Büyükkuşoğlu Serter ise sunumunda girişimcilik ekosisteminde kadın girişimciliği ve kadın yatırımcılığının önemine vurgu yapmış, girişimcilik ve melek yatırımcılık ile ilgili tecrübelerini paylaştı. Ayrıca, Arya Kadın Yatırım Platformu ve Fark Labs faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Sunumların ardından çalışma grubu temsilcilerinin katılımıyla iş birliği yapılabilecek konular hakkında istişarelerde bulunuldu.

Gazipaşa Caddesi trafiğe kapatıldı Gazipaşa Caddesi trafiğe kapatıldı

Editör: Sercan Yıldırım