“Ali Rıza Tığ, sana para vermeyeceğim”

Usulsüz inşaat iddiaları ile gündeme gelen Memurlar Lokali işletmecisi Sami Aydın basın toplantısı düzenliyor. Toplantı başladı.Toplantıdan başlıklar...

Genel 19.06.2014, 14:13 20.06.2014, 14:02
6051
“Ali Rıza Tığ, sana para vermeyeceğim”

Memurlar Lokali işletmecisi Sami Aydın bir basın toplantısı düzenleyerek işletmesi hakkında yazılanlara cevap verdi.

Pusula Gazetesi ve Sahibinin kendisinden sürekli olarak para istediğini ve kendilerine 2 bin lira verdiğini belirten Aydın “İhtiyacım var dedi. İki bin lira verdim. Ama istekleri bitmedi. On bin lira istedi. Benim rüşvet verecek param yok. Gerekirse burayı kendi ellerimle yıkacağım ama Ali Rıza Tığ sana para vermeyeceğim” dedi.

“BEN BURAYI YENİ YAPMADIM, BURASI 17 YILDIR VAR”

“Ben burada17 yıldan beri işletmecilik yapıyorum. Ben buraya geldiğimde basınında yazdığı gibi burası küçük bir yerdi. Burayı Zonguldak’a açtım, Zonguldak’a mal ettim. Bunun içinde büyük fedakarlıklar yaptım, masraf ettim. Zonguldak’taki düğünler çok büyük kısmını biz yapıyoruz. İnsanlar bundan hoşnuttur. Kanunsuz yapılar dendi kaçak yapılar denildi. Bunların hiçbiri doğru değil. Ama önde yaptığımız yerle ilgili bazı çevreler tarafından özellikle bazı yayın organları organları tarafından maksatlı çıkarılan haberler üzerine bu basın toplantısını yapmam arz oldu. Ömrümde hep burası için çalıştım. 17 yıldır burası için mücadele ettim. Bir tek ağaç dikmemiş insanların aleyhimde konuşması doğayı mahvediyor, çirkinleştiriyor diye yazması maalesef beni üzüyor. Biz doğadan bir tane bile ağaç kesmedik bunun üzerine birçok ağaç diktik. Biz bu istinat duvarını yaparken TTK Genel Müdürlüğü’ne yazı yazdık. TTK Genel Müdürlüğü de yazıyı Zonguldak Belediyesi’ne gönderdi. Zonguldak Belediyesi de bu duvarla ilgili yap ya da yapma diye hiçbir cevapla geri dönmedi. İstinat duvarı burayı çok çirkinleştirecek ve bozacaktı. O yüzden altına iki tane kat koyduk. Alt katları kullanmıyoruz ve kullanmayacağız da. Sadece üstünü prefabrik yaptık. İnşaatın bitmesinden sonra babamı kaybettik.

“PUSULA’NIN SİTEMLİ TACİZİ VAR”

“Babamın daha üzüntüsünü yaşamadan belli basın organı tarafından çirkince tacize uğramaya başladım.  Devlete beş kurul borcu olmayan, bütün sigortalarını zamanında yatıran sigorta yatırdığında da iskonto alan ve vergilerini yatıran bir mükellefim. Yanımda 20 tane eleman çalışmakta hepsinin de sigortasını ödemekteyim.  İsmini çekinmeden veriyorum Pusula Gazetesi sanki Zonguldak’ın tek yeri burasıymış gibi tesis hakkında olumsuz haberler yapma, devleti ve kurumları görevlerini yapmama konusunda suçlamaktadır. Devlet daha ne yapsın burası hakkında yıkım kararı aldı ve mahkemeliyiz. Belediyenin, Milli Emlak’ın yaptığı tüm işlemler nasıl oluyor da bu gazeteye ulaşıyor. Akrabam olan Tahsin Erdem ile görüşmem nasıl oluyor da bu gazete de yayınlanıyor. Bu gazetenin başka işi gücü yok mu Sami’den başka? Doğru gazetecilik yapan insanlar önce haber yapıp daha sonra da yapmamak için de para istemek midir? Bu işi dürüst yapan gazetecilere de hakaret olur. Bu gazetenin herkesi kötü, beceriksiz, herke işini yapmıyor, ama kendisi Zonguldak’ın en düzgün adamı. Onun için benim gibi bir adamla sıkılmamak ve haber yapmamak adına elemanını gönderip ya da telefonla arayıp para isteyebiliyor. Şimdi ben soruyorum. O bu cesareti nereden buluyor?”

“ALİ RIZA TIĞ’I HERKES TANIYOR, BENDE GÖRÜNTÜLERİ VAR”

“Ali Rıza Tığ’ı da herkes tanıyor. Sami Aydın’ı da herkes tanıyor. Ben bugün kendisini arayarak basın toplantısı yapacağımızı söyledim. ‘Sami abi bizim görüntülerimizi yayınlayacak mısın?’ Benim tesisim 20 tane kamera tarafından takip ediliyor. Odam da dahil her şey takip ediliyor. Nedeni, bu tesiste bir cihazın değeri 20 bin tl. Tabii bunlar denetlenirken odam da her olan biten denetleniyor. Bugün yazdığı internet sayfasındaki yazılarının hepsi yalan. Namusun şerefim üzerine söylüyorum yalan. Hiçbir görüntüyü kimse ile paylaşmış değilim. Torunum üstüne söylüyorum yalan. Ben karakterli bir insanım. Karakter insana sonradan hasıl olmaz, doğuştan olur. Benim yanımda bir eleman düştü omzunu kırdı diye ben 4 yıldır sigortasını ödüyorum ve yanımda çalışmıyor.  Burada isim vermiş Orhan Yücel, Kasın Ayçek, Gürbüz Kanber inşaatın yapım aşamasında ofisinde yaptığı tüm görüşmeleri kaydeden Aydın’ın bu görüntüleri tüm kamu görevlisine izlettiği ‘burayı kimse yıkamaz. Bu binanın altında çok kişi kalır dediği ifade ediliyor’ Yalan.

“ALİ RIZA EFENDİ 10 BİN TL İSTERKEN GÖRÜNTÜLERİ VAR”

Ali Rıza efendi senin Zonguldak’ta kim olduğunu herkes biliyor.  Senin yargıda rüşvet istemekten mahkemen var. Zonguldak’ın bütün özel insanlarına, milletvekillerine, valisine, genel müdürüne pislik atıyorsun. Sen bu cesareti nereden buluyorsun? Sen kimsin.Sana söylüyorum. Tabii bende görüntüler var bende 10 bin tl isterken de görüntülerin var. İki bin TL vermek istediğim zamanda kız diyor ki ‘Ben bu parayı alamam.’ Neden alamazsın ‘Ali Rıza istemez bu parayı’. Ondan sonra beni taciz etmeye başlıyorsun. O kayıtların da var. 3 bin lira istiyorsun ondan sonra 1500 lira düşüyorsun. Senin karakterini herkes biliyor Ali Rıza Efendi. Beni biliyor. Bunu izlettiğim nasıl bir arkadaşım ki beni sana sızdırıyor. Benim senin gibi karaktersiz arkadaşlarım yok. Benim arkadaşlarımın hepsi karakterlidir. Burası bugün yapılmadı Ali Rıza Efendi 17 yıl önceden beri ben buradayım.

“ATİLLA ÖKSÜZ’ÜN DÜĞÜNÜ YAPILIRKEN KAÇAK DEĞİLDİ”

“Atilla Öksüz’ün düğünü burada yapılırken buranın ruhsatı vardı. Şimdi mi ruhsatı yok. 17 yıldır buranın ruhsatı varken şimdi mi yok buranın ruhsatı. Benim mekanımım mühürlemediler. İnşaatı mühürlediler. Orası da aşağısı. Ne yapmışım mekanımda esrar mı satmışım. Ben düzgün bir vatandaşım. Ben Cuma, cumartesi, Pazar 25 bin liralık fatura kesmişim. Vergim, faturam hepsi kayıt altında. Yemek faturası benden istiyorsun, ‘Ağabey vergiden düşeceğim’ diye. Böyle bir adamsın sen.

ALİ RIZA TIĞ ARTIK MASKEN DÜŞTÜ”

“Burası benim ekmek teknem. Burayı çalıştırıyorum ama sigara içki içmem. Hem inancım gereği içmem hem de içmem içmiyorum. Ben bu arkadaşlara karşı yasal hakkımı kullanmam lazım. Bu arkadaşların elinde gazetesi var. Benim gazetem yok. Ben de bu yasal haklarımı kullanacağım. Hem beni haber yapıyorsun para alıyorsun. Hem de haber yapmamak için para istiyorsun. Dürüst gazetecilik bu mu? Artık senin masken düştü seni Zonguldak tanıyor.  Ne zaman senin gazetende benim ilgili yazı çıksa vatandaş şunu diyor, ‘Ağabey Ali Rıza senden ne kadar para istedi.’ Ali Rıza sana para vermiyorum. Burası yıkılsın kendim yıkmazsam şerefsizim. Zaten yıkım kararı var sana para vermiyorum vermeyeceğim de.

“ÇOCUKLARININ YÜZÜNE NASIL BAKIYORSUN”

Şunu da çok merak ediyorum. Samimiyetle söylüyorum. Böyle bir rüşvet alan, isteyen adam yargıda rüşvetle ilgili mahkemesi olan adam nasıl oluyor da çocuklarının yüzüne, çalışanlarının yüzüne bakıyor. Ben bir ev aldım eşim dedi ki ‘Parayı nereden buldun da aldın’ sordu bana bende bankadan krediyle aldım. Eşim biliyor o evi alamayacağımı, bende para olmadığını biliyor. Sen nasıl bakıyorsun çocuğunun yüzüne, bide yanında çalıştırdığı elemana gebe kalıyorsun ‘rüşvet aldı’ diye. Önce insan kendine bakmalı, kendisi hakkında ne düşünülüyor ona bir bakmalı.

“PUSULA’YA 2 BİN LİRA RÜŞVET VERDİM”

İnternet sayfasında yazdıkları külliyen yalandır. Kendi elemanı buradan para alırken görüntüleri var. 10 bin lira isteyince ben 10 bin lirayı bir arada görmedim dedim. Yeri gelince onlarda gerekli yerlere gidecek. Sen beni tekrar arıyorsun para istiyorsun. Ben düzgün bir esnafım, şantajlara boyun eğmem. Bu tesiste bir insanın bile burnu kanamadı. Burası münhasır bir tesisi. Tığ sende çok yemek yedin burada. Helalı hoş olsun. Gerekli mercilerde hesaplaşacağız. 2 bin tl rüşvet verdim. Nasıl kabul ederseniz edin. Gerekirse ceza alayım. Muhasebe elemanı geldi. 10 bin lira istedi. 2 bin lira verdim. Fakat istekleri bitmedi.

“BURASI TTK’NIN”

Milli Emlak’tan burayı kiralamak için müracat ettim. Burası 1973 yılında Danıştay’ın kararı ile TTK’ya tahsil edilmiş. İstinat duvarı yapılması için belediyeye dilekçe verdim. Bir cevap gelmedi. Buraya 56 bin tl versem sahibi olurum. Buranın önü kurumumuzun yeri bizim mülkiyetimize geçmiş değildir. Sağda solda yazılmış haberlere bakmayın. Ben buraya sabah saat 8’de geliyorum. Akşam saat 12’de çıkıyorum. Babam öldü yanında bir şey götürmedi. Kaçak yapı ise belediye gelir yıkar sana ne oluyor. Pusula gazetesinde Tahsin Erdem Memurlar Lokali yıkılmasın istifa ederim.  Tahsin Erdem ile beraber büyüdük. Aradım kendisini ‘hakkımda şunları söylemişsin’ dedim. O da ‘Ağabey orası için değil herkes için söyledim’ dedi. Mahkeme Tahsin ile oturduk yüz yüze konuştuk ,anlaştık, barıştık. Yani pusula bizi birbirimize kırdırıyor”dedi. Yıldırım Yılmaz -Aykut Kara

 

 

Yorumlar (8)
alidayı 7 yıl önce
bazen pusula gezetesinde bomba bomba az sonra diye haberler görüyoruz sonra haberin devamını göremiyoruz. demek ki para işi bu arada çevriliyor. haberin devamı geliyor ise muhatap para yedirmiyor, devamı gelmiyor ise muhatap para yediriyor demek ki. yazıklar olsun böyle gazetecilere amaç gazetecilik mesleğini icra etmek şantajla para sızdırmak.
fahri 7 yıl önce
öncelikle şunu demek isterimki düellonuzda iyi olan kazansın bu bir. ikincisi şimdiye kadar sen ali rızaya kaç para verdin ve o da ne haberi yaptı. son sözüm alirizaya; ali rıza niye millete kız gönderiyorsun ve bari gönderiyorsun da iki bin lirayı begenmiyorsun.
vatandaş 7 yıl önce
sami aydın a helal olsun açıkça konuştu adam parayı verseymiş iyiymiş...ben sami aydın ı samimiyetle tebrik ediyorum kötü yere güzelllik kattı şehir güzelleşti kimse yalandan zırlamasın
şenol 7 yıl önce
sami aydın tebrikler köpeğin kemiğini az verdin havlıyor yokmu avcın vurdur onu salaklaştı bu köpek
Mehmet ali 7 yıl önce
bu yapı kacak mı değil mi? asıl soru bu.. rüsvet akmak ve vermek tck ya göre suçtur.. şantaj yapıldıysa bunu karsılığı hapisdir.. zonguldakta ne kadar kacak yapı vardır ve bunların kaçı için yıkım kararı cıkmasına rahmen uygulanmıştır.. zonguldak daki kaçak yapılaşma yüzünden bu şehirde yaşanmaz hale gelinmiştir bunun bir numaralı sorumlusu belediye değilmidir.. bundan önce kaç kişiden bu gazete para istemiştşr ki kamu hakkını ihlal eden kişilerrin haberlerini sümen altı yapışmıştır.. bu soruların cevaplanı alamayacağım ama merak ediyorum..
Yaşar K. 7 yıl önce
ben pusula gazetesini haber alma bölümünden çıkardım ve asla tıklamayacağım.i̇yice mynetleştiler.kel alaka haberler.
Amadenci 7 yıl önce
sami senide alirızayıda zonguldak iyi tanır...seningibi bir adamin alirızaya rüşvet vereceğine inanamazdım..sen ne yaptın sami ...böyle bir çukuru nasıl muhatap alırsın ..ahlaksız teklifine nasıl olumlu bakarsın..ve rüşvet verirsin..zonguldakta devlet yokmu..devletin her yöneticisini vali dahil tii ye alan bu düzanbaz hakkın da nasıl yasaları işletmezler şaşırıyorum.. zonguldali hemşehri̇leri̇me sesleni̇yorum..bu mok böcekleri̇ni̇ ezi̇n...zonguldakda ne deli̇ kalmiş nede deli̇kanli...ali̇riza si̇zi̇ daha çoook söğüşler..c.huriyet savcılığını da bizim saminin basın toplantısını artık ihbar kabul edip gereğini yapar herhalde...saygılarımla efendim..saygılarımla.
amadenci 7 yıl önce
sami sana haksızlık yaptığımı düşündüğüm için bunları yazıyorum.seni tebrik ediyorum en azından sesini yükseltme ..hatta isyan derecesinde duyurmaya çalişman sende adamlığın hala devam ettiğini gösteriyor.a.rıza mok kuyusuna düşmüş gibi ..yavuzhırsızı oynuyor....onurunu şahsiyetini haysiyetini kaybetmiş insanlar..lağım suyu gibidir...bunların hakkından ancak yüce türk adaleti gelir..buna tüm kalbimle inanıyorum.kolay gelsin savcı bey.
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 39 81
2. Galatasaray 39 81
3. Fenerbahçe 39 79
4. Trabzonspor 39 68
5. Sivasspor 39 62
6. Hatayspor 39 61
7. Alanyaspor 39 57
8. Karagümrük 39 57
9. Gaziantep FK 39 55
10. Göztepe 39 51
11. Konyaspor 39 49
12. Rizespor 39 48
13. Kasımpaşa 39 46
14. Malatyaspor 39 45
15. Başakşehir 39 45
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 39 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 39 38
20. Gençlerbirliği 39 38
21. Denizlispor 39 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 36 83
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. West Ham 35 58
7. Tottenham 35 56
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 35 49
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 35 41
14. Southampton 35 40
15. Burnley 35 39
16. Newcastle 36 39
17. Brighton 35 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30
16
açık
Namaz Vakti 15 Mayıs 2021
İmsak 03:39
Güneş 05:27
Öğle 12:54
İkindi 16:50
Akşam 20:12
Yatsı 21:52