25 Kasım Cumartesi günü CHP Zonguldak Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yapan Mimar Fırat Birkan, ilk ziyaretlerine belediye yönetiminin en önemli paydaşlarından bir tanesi olan mahalle muhtarlarından başladı. Birkan, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Bülent Tüzün, Meşrutiyet Mahallesi Muhtarı Dursun Kılav, Tepebaşı Mahallesi Muhtarı Mustafa Akkaya’yı ziyaret ederek neden aday adayı olduğunu, mahalleler ile ilgili yapmak istediği çalışmaları ve muhtarların talep ve isteklerini dinledi. Muhtarlarımız Tüzün, Kılav ve Akkaya, Birkan’a aday adaylığı yolunda başarılar diledi.

Pazarda yangın: Tezgahlara yaklaşılmıyor Pazarda yangın: Tezgahlara yaklaşılmıyor


Birkan, kent yönetiminde kurmak istedikleri ortak aklın en büyük paydaşlarından birinin mahalle muhtarları olduğunu söyledi. Birkan, “Bizler Zonguldak için gerçekleştireceğimiz projelerimizi, başta vatandaşlarımız olmak üzere sivil toplum örgütleri, dernekler, odalar ve muhtarlarımızın talep ve isteklerine göre gerçekleştirme arzusundayız. Projelere ben değil, hep birlikte karar vereceğiz.

Hep birlikte bu kenti yaşanabilir hale getireceğiz. O nedenle ilk ziyaretimi çok değerli muhtarlarımızdan başlatmak istedim. Onların kıymetli fikirleri ve düşünceleri yolumuza ışık olacaktır. Kendilerine teşekkür ediyorum. Kısa sürede tüm muhtarlarımızı ziyaret edeceğim.” dedi.

Haber Merkezi