Alınan son bilgilere göre ise, ‘İşçi dostu’ Tahsin Erdem’in, yaklaşık 200 civarında Belediye İşçisinin işine son vereceği öğrenildi.

Çarşamba gününe kadar tadını çıkartın! Sonra… Çarşamba gününe kadar tadını çıkartın! Sonra…

İŞÇİ KIYIMI YAKINDA

Kulislerden sızan bilgilere göre, yaklaşık 200 işçi işten çıkarılacak. Hesap uzmanı Tahsin Erdem, 200 işçiyi işten çıkarmadan, Belediye’nin ekonomik işleyişini devam ettiremeyeceğini düşünüyor.

Ancak Erdem’in seçim döneminde özellikle mesleğine vurgu yaparak, “Ben hesap adamıyım. Belediyenin ekonomik işleyişini ancak ben düzeltirim” minvalindeki konuşmaları hala hafızalarda. Erdem bu konuşmalarının aksine, çareyi ‘işçi kıyımında’ buluyor.

LİSTEYİ KİM YAPIYOR?

İşten çıkarılacak 200 işçinin kimler olacağı merak edilirken, edinilen başka bir bilgiye göre ise bu listeyi Tahsin Erdem’in ‘bizzat’ değil de, gayri resmi danışmanlarından destek alarak düzenlediği öğrenildi.

Gayri resmi danışmanların küçük bir ‘Ali-Cengiz’ oyunuyla, bu işten nemalanacakları da iddia ediliyor.

ERDEM’İN TORPİLLİLERİ NE OLACAK?

Merak edilen bir diğer konu ise, Tahsin Erdem’in işe aldığı; seçim döneminde kendisine yardımcı olan, çocuklarının arkadaşı karı-kocanın da işten çıkarılacaklar listesinde yer alıp almadığı.

Tahsin Erdem’in Zonguldak’ta vasıflı ya da vasıfsız işsiz gezen bire dünya genç varken, aynı evden iki kişiyi istihdam etmesi, kent halkı tarafından büyük bir tepki ile karşılanmıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ