AK Parti’nin de adaylarını duyurmaya başlaması ile birlikte Türkiye artık yerel seçim sürecine iyice girdi. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun rakibi olarak eski bakanlardan Murat Kurum’un isminin açıklamasının ardından gözler açıklanması gündemde olan diğer adaylara çevrildi.

Yerel seçim sürecinde Ali Yerlikaya, Süleyman Soylu ve Fahrettin Koca gibi bakanlık yapmış isimlerin de aday olabilecek isimler arasında adı geçiyordu. Son gelen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mevcut bakanlarından birini daha sahaya sürmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bir bakanın adı gündeme geldi.

ATA Parti Genel Başkanı Zeybek’ten Şeriat Tehlikesine duyarsız kalan aydınlara tepki! ATA Parti Genel Başkanı Zeybek’ten Şeriat Tehlikesine duyarsız kalan aydınlara tepki!

İddiaya göre Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un Antalya için adaylığı açıklanabilir. Ersoy’un ismi Antalya’da aday olarak açıklanırsa yerine gelecek isim hakkında da bomba bir iddia gündeme geldi.

MYNET