Mutlu sabahlar içimizi donduran soğuk havaya rağmen kendi havamı korumak adına parka yürüyüşe çıktım. Yürüyerek mutluluk hormonunuda kendim ürettiğim için, biri beni mutlu etsin diye beklentim olmuyor .Kendi mutluluğumu garantiye aliyorum. Yaşasın BEN Bu kadarda kendimi seviyorum.
       Bu arada müzik dinleyerek yürüdüğüm için biranda farketmeden kargalarin içine daldım.Banada konu doğdu. Aklıma birden birini kızdırmış olabilirmiyim diye geldi.Kargalar kinci hayvanlardir  Karıncayı incitmeyen ben kargayı kızdırmış olamazdım.  Eğer bir kargayı kizdirmissaniz artık gökten tasmi yağar yada gagasiyla sizi dedikler mi o artık karganın hayal gücüne kalmis.
        Bu sesi pek sevilmeyen kargalarin kendine münhasır özellikleri vardir. Mitolojiye göre 200,300 yıl yaşadığı soylensede, ortalama ömrü 15,20 yildir. Zekaları ve sadakatleri ile öne cikarlar. Kinci olduklarinida unutmamak lazim. 
        Kargalarin parlak cisimlere karşı ilgisi vardir. Özellikle sigara icenlerin sondurmeden sağa sola attıkları sigaralar kargalarin çok dikkatini çeker.Gagasina alir havalanir ve işine yaramayacagini anladigi zaman bırakır. Sigarayi bıraktığı yer bir evin çatısı, bir okul yada orman olabilir Farkında olmadan bir fitilin atesini yakmış olabilirsiniz.Oysa sondurmeden attiginiz bir sigaranin yarattığı faciadan sorumlu olduğunuzu belkide hiçbir zaman bilmeyeceksiniz. 
      Bu soğuk gunlerde minik dostlarımız icin kapımızın önüne, bir kap su ve mama bırakmayı unutmayalım.Karinlari doysun ve mutlu olsunlar. 
        Mutluluk bulasicidir. Ne kadar çok kişiye dokunursaniz sizde o kadar mutlu olursunuz. 
         Verdiğiniz mutluluk kadar mutlu olun sevgiyle kalin.