Laçin sert konuştu: Harun Akıncıları tasfiye ettiler Laçin sert konuştu: Harun Akıncıları tasfiye ettiler

CHP Kozlu’da Belediye Başkan adayı belirleme süreci uzadıkça, ilçe teşkilatının taban üyeleri çileden çıkıyor. Anket sonuçlarına göre hareket edeceklerini her fırsatta dile getiren CHP Kozlu İlçe Başkanı Merve Arslan, her ne kadar, ‘Yapılacak olan anketlere göre adayımızı belirleyeceğiz. Anketten kim çıkarsa adayımız o olacak’ dese de üyelerin aklında oluşan soru işaretlerini gideremiyor. 
Taban üyeleri adayın bir türlü açıklanmamasında ve söz verildi aday belli gibi söylentilerden dolayı anketlere güvenmediklerini ve önseçim istediklerini ifade ediyorlar. CHP’nin Kozlu’da belediye başkanlığı için 5 tane aday adayı var. Bu isimler, Cihan Değirmenci, Erkut Alacalı, Barış Demirel, Tolga Gören ve Altuğ Dökmeci.
Cihan Değirmenci, geçtiğimiz dönem CHP Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapmış, Kozlu’da yaşayan ve Kozlu halkı tarafından sevilen bir isim. Erkut Alacalı, KESK Şube Başkanlığı yapmış, Kozlu’da yaşayan ve Kozlu halkı tarafından sevilen bir isim.  Barış Demirel, Kozlu Kent Konseyi başkanlığı yapmış. 
DEVŞİRME ADAY ADAYLARINA TEPKİ 
Tolga Gören, Fizyoterapist, İYİ Parti 28’inci dönem Milletvekili adayıydı. Daha öncesinde de İYİ Parti’den belediye başkan aday adayı olacağı biliniyorken sonra adı MHP’den ve en son kararlar CHP’den aday adayı olan bir isim. 
Altuğ Dökmeci, Eski Belediye Başkanı Rahmetli Hüdai Dökmeci’nin oğlu, 15 yıldır Ereğli’de yaşayan, Ereğli Belediyesi’nde memur olan ve adaylık için söz alarak başvuru yaptığı iddialar arasında yer alan bir isim. Ayrıca Ereğli’den Milletvekili Eylem Ertuğrul ve Belediye Başkanı Halil Posbıyık desteği ve Ereğlili bazı iş insanların finansal olarak desteklendiği söylentileri de Kozlu üyeleri arasında yayılmaktadır. 
CHP Kozlu’da taban üyeleri Dökmeci ile ilgili bu söylentiler karşısında anketlere olan inancını yitirmiş durumda. Bu şaibeli durum yüzünden taban üyeleri ön seçim istiyor. Bilindiği üzere CHP İl Teşkilatında da önce anket denilmiş, anketler tatmin etmeyince ön seçime gidilmiş aday o şekilde belirlenmişti. Kozlu’da bulunan taban üyeleri de CHP’de adayın belirlenmesi için ön seçim konusunda yönetime çağrı da bulunuyor. 
ZONGULDAK’TA ANKETE İNANILMAMIŞTI 
Zonguldak’ta CHP Belediye Başkanı adayını anketle belirleyeceğini açıklamıştı. Ankette Harun Akın rakiplerine fark atmıştı. Bunun üzerine Tahsin Erdem ve yandaşları ile İl Başkanı birdenbire “Önseçim” diyerek Genel Merkezin kapısını çaldı. Ve Zonguldak’ta ankette birinci çıkan kişi aday yapılmayıp Önseçimde seçilen kişi aday yapılmıştı. (Burcu SAK/Özel Haber)