ÇİGO, yerel ekoloji mücadelecileri, yaşam savunucuları ile ulusal medyada yeterince yer bulamayan konulara odaklanarak, büyük şehirlerden uzak kırsal alanlarda ortaya çıkan çevre felaketlerine ve ekolojik yıkımlara dikkat çekmeyi amaçlıyor. Çünkü "gözden ırak" olan bu sorunlar, kamuoyu oluşturamamanın yanı sıra hukuki ve siyasi kararlara müdahalede bulunma şansımızı da sınırlıyor.
ÇİGO, bu sorunlara ortaklaşa çözümler geliştirmek için ilkini Zonguldak’ta yapacağı bu atölyelerde gazetecilik profesyonellerini, ekoloji alanında faaliyet yürüten inisiyatifleri ve sivil toplum aktörlerini, iletişim fakültesi öğrenci ve akademisyenleri bir araya getirecek.

İşte Zafer Partisi’nin Belediye Meclis listesi! İşte Zafer Partisi’nin Belediye Meclis listesi!


Alev Karakartal, Cansu Acar, Duygu İslamoğlu tarafından yürütülecek atölyelerde: Çevre ve ekoloji haberciliği, Video haber üretimi, Sosyal medya kullanımı başlıklarında uygulamalı eğitimler yapılacak.
Yeşil Gazete Ekibi adına açıklama yapan Emine Sevim, “20 Ocak Cumartesi ile 21 Ocak Pazar günleri Zonguldak merkezdeki Öğretmen Evi’nde gerçekleşecek atölyelerimize sizi ve kurumunuzda çalışan meslektaşlarımızı davet ediyoruz. Katılım için bu formu doldurabilirsiniz. Soru ve önerileriniz için [email protected] adresine yazabilirsiniz” dedi.

Haber Merkezi